153

Пономаренко Володимир Іванович

Екс-керівник СТОВ «Воля»

Кар'єра

Працював слюсарем-мотористом в колгоспі імені Петровського в Жашкові.

Протягом п'яти років працював агрономом по захисту рослин на Зоря КСП. Потім головним агрономом.

2005-2010 рр. — агроном по захисту рослин на СТОВ «Воля».

З 2010 р. — керівник СТОВ «Воля».

Як прийшов у аграрну сферу

У 10 класі однокласник Володимира Пономаренко вирішив вчитись на агронома тож і він обрав цю професію. З першого разу не пройшов відбір до ВУЗу. Влаштувався на роботу в колгосп імені Петровського в Жашкові слюсарем мотористом.

Невдовзі був призваний на строкову службу в армію.

Відслуживши два роки повернувся на роботу в колгосп. У вільний час готувався до вступних іспитів. Невдовзі вступив до ВУЗу на факультет агрономії.

Цитати

«Ті, хто пов'язав свою долю з агрономією і землею, — це люди, які по-хорошому трохи «схиблені» на цьому. Агроном — не професія, а діагноз!» (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«Є багато секретів, які «пропускаю» через себе і тоді приймаю рішення. Під час обробок полів авіацією іноді сідаю до пілота. І коли летиш над полями зверху, то таке неймовірне піднесення на душі. Ці рівні рядки — така краса! З'являється якась гордість за себе, бо все це живе і росте за твоєї участі…» (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«Я себе не бачу в чомусь іншому. Є люди, наприклад, які від Бога мають талант до техніки чи чогось іще, а мені подобається, як писав Олександр Довженко, «саджати що-небудь у землю, щоб проізростало». Та переїжджати нікуди не хочу, бо треба, щоб тут хтось залишився». (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«У сезон жінці фермера й агронома дуже-дуже важко. Бувало, що дружина плакала, бо я просто живу роботою. Наша родина мешкає в сусідньому селі — Шабельниках, то маємо трохи городу та худоби. І коли в мене посівна в розпалі, Лариса все питає: «Люди вже садять городи вдома, а коли ми почнемо? Ото може сльозу пустити, заспокою. Вона ж усе одно знає, що посадимо не гірше чи пізніше, ніж інші…» (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«Робота на землі — це вже задоволення. І фінансова сторона далеко не завжди відіграє найважливішу роль. Як починається рік, настає весна — це як відкривається нова книга. Чи навіть як нова сторінка в зошиті, де пишеш тільки ти! Щоразу в тебе народжуються нові мрії, думки та надія на те, що цьогоріч врожай буде кращим, ніж торік». (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«Бувають моменти у будь-якій роботі. Але ми, у першу чергу, говоримо, пояснюємо, іноді й сваримо. Директор відповідає за своїх колег, як кажуть, і перед родичами, і навіть перед Богом». (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

«Треба, щоб для наших дітей залишилася нормальна родюча земля, а не полігон». (Kurkul.com, листопад, 2018 р.)

Стиль життя

Сімейний стан: дружина Лариса Василівна, 3 доньки.

Хоббі, відпочинок: у робочий сезон читає літературу про сільгоспкультури, під час відпочинку — художню. Відпочивати любить з родиною, пожарити шашлик, зварити піонерську кашу. З музики слухає шансон.

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10000 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.