505

Руденко Тетяна Миколаївна

Директор СТОВ «Княжицьке»

Народилася в 1953 р.

Освіта:

  • Має вищу освіту.

Кар'єра:

  • Працювала головою профкому в КСП ім. Щорса.
  • 1999 р. — директор КСП ім. Щорса.
  • 2003 р. — господарство отримало нову назву СТОВ «Княжицьке» (підприємство займається вирощуванням сільськогосподарських культур та тваринництвом).

Політична діяльність:

  • 2006 р. — член Партії захисників Вітчизни.

Нагороди:

  • 2007 р — Заслужений працівик сільського господарства України.

Конфлікти:

  • Земельний конфлікт.

У відкритих джерелах фігурувала інформація про те, що Тетяна Руденко підозрювалась у незаконному заволодіванні чужими паями, шляхом підробки документів про власність. 

Справа в тому, що землі, які залишились від КСП ім. Щорса, завжди знаходились у «підвішеному» стані, і, врешті-решт, стали частиною господарства «Княжицьке» без згоди на це жителів села.

Тетяна Руденко мала на руках свідоцтво про право на майновий пай, але, з причини того, що такий документ може замовити лише сільська рада, директорку «Княжицького» запідозрили у фальсифікації державних документів. 

Також Тетяна Руденко підозрювалась у махінаціях при купівлі землі через те, що якимось чином господарство «Княжицьке» мало документи про купівлю земельних паїв у людей, які давно померли.

Для підтвердження права на користування землею Тетяна Руденко мала доручення від самих селян, яким вони нібито уповноважили її та керівництво підприємства розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Але в документі стоїть підпис лише самої Тетяни Руденко. Від пайовиків у дорученні підписів немає, хоча законодавство чітко вимагає автографу кожного довірителя.

  • Несплата податків господарством «Княжицьке».

Підприємство «Княжицьке», директором якого є Тетяна Руденко, довгий час утримувалось від сплати податків. На Тетяну Новосад завели кримінальну справу, в своє виправдання вона заявила, що господарства «Княжицьке» взагалі не існує.

Станом на 2010 р. сума заборгованості господарства до пенсійного фонду складав 500 тис. грн. До кінця 2012 р. заборгованість зросла до 1,5 млн грн. 

Голова Княжицької сільської ради Ольга Касьян запевнила, що господарство збанкротіло і існує лише на папері, але Броварське управління агропромислового розвитку спростувало твердження, запевнивши, що господарство успішно працює і обробляє паї.

Тетяна Руденко, в свою чергу, надавала документи про те, що вона не ухилялася від сплати пдатків, а просто через неврожай була неспроможна їх сплатити.

Через неможливість сплати податків судом було прийняте рішення про конфіскацію майна господарства. Але Тетяна Руденко через місяць після після набрання рішень суду законної сили оголосила про закриття СТОВ «Княжицьке». А вже наступного дня вона зареєструвала за тою ж адресою ТОВ «Княжицьке» і переписала на нього все майно, на яке державна виконавча служба не встигла накласти арешт. В результаті як боржник СТОВ «Княжицьке» перебуває в стані припинення, коштів та майна за підприємством не мало, рішення суду воно виконати не могло.

Незважаючи на те, що постановою державного виконавця на все майно боржника був накладений арешт, поля активно засівалися, оброблялися і від збирання врожаю на цих землях отримувався прибуток.

  • Заборгування заробітної плати селянам.

Робітники підприємства скаржились не невиплату Тетяною Руденко заробітної плати. За іх словами, борг кожному працівнику складав декілька сотень тисяч грн. На запитання до селян чому вони не звертаються до правоохоронних органів відповідь була: «А куди звертатися, вона [Тетяна Новосад] нас приб’є!».

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10200 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.