Курс на Україну: BEDNAR FMT готує техніку для нашого ринку

Курс на Україну: BEDNAR FMT готує техніку для нашого ринку

21 березня 2019 149 0

Один з найбільш інноваційних виробників чеської сільгосптехніки BEDNAR FMT нарощує потужності виробництва для України. Новітні сівалки, оснащені унікальними технологіями, з’являться на українському ринку вже наступного року. Про стратегії та особливості співпраці з місцевими аграріями детальніше розповідають комерційний директор BEDNAR FMT Ян Беднар та власник і засновник компанії Ладислав Беднар.

Traktorist.ua: З чого почалося ваше захоплення сільським господарством і технікою? Як виникла ідея створення власної компанії?

Ян Беднар: Наша сім'я займається землеробством з 1920 року. Ми маємо ферму в східній частині Чехії. Але в часи комунізму ми не могли займатися фермерством, тому що це були часи колгоспів, як і в Україні. Мій дід був за освітою агрономом. Він працював у двох колгоспах: в одному — директором, в іншому — як агроном. Мій батько виріс на фермі, вивчав механізацію сільського господарства в університеті. Завдяки зв'язкам мого діда він отримав можливість працювати в Празі, де його задачею було керувати парком комбайнів. У 1993 році вони стали імпортерами машин John Deere в Чехію, а в 1997 вирішили імпортувати чеську техніку за кордон. Аби реалізувати цю ідею, почали працювати в цьому напрямку з нашими партнерами. Розробку власних машин ми почали в кооперації, коли нам виготовляли техніку за нашими кресленнями. Це негативно позначалося на якості, тому ми вирішили купити частину старої фабрики і робити машини самотужки.

Ян Беднар, комерційний директор BEDNAR FMT

Близько 13 років тому я закінчив університет. Почати працювати в нашій компанії було справжнім викликом для мене. З часом я почав їздити до Східної Європи. Перші великі угоди з холдингами мені вдалося укласти в Румунії. Я отримав дуже хороших партнерів, і наш бізнес почав швидко рости. Через два роки після мого приходу в компанію приєднався також мій брат Войтех. Він відповідає за виробництво, куди ми почали інвестувати набагато більше. Ми побудували нове приміщення і переробили офіс на нашому заводі. Потім у 2013 році мій батько вирішив викупити компанію у своїх спів-партнерів по бізнесу, з якими він зробив бізнес з John Deere. Тоді ми зробили ребрендинг компанії зі Strom на Bednar. Це стала повністю сімейна компанія. З того часу ми почали розвиватися набагато динамічніше.

Traktorist.ua:  Пам'ятаєте свій перший візит в Україну?

Ян Беднар: Так. Але за Україну була відповідальна інша людина. Щодо України я зустрічався з іншими хлопцями, і вони завжди говорили, що в цій країні йде війна. Я маю на увазі конфлікт між Росією та Україною. Сюди остерігалися їхати не тільки я, але й інші люди з компанії. Таким чином наш бізнес в цей час переживав не найкращі часи. Але одного разу я побачив статистичні дані продажу інших брендів в Україні і зрозумів, наскільки великим тут є бізнес сільськогосподарської техніки. Я сказав: мені не подобаються результати нашої роботи там. Тому я стрибнув у літак і полетів в Україну. Три рази об'їздив всю країну, познайомився з людьми і вирішив, що треба внести зміни.

Зліва направо: Ян, Ладислав та Войтех Беднар

Traktorist.ua: Які основні труднощі співпраці з Україною?

Ян Беднар: Основною складністю для мене є митне оформлення. Порівняно з Європейським Союзом, в Україні ця система значно складніша. Також є проблема з демо-машинами. Не так просто прийти і показати фермерам, як працювати з технікою. Також незручності в тому, щоб щоразу літати сюди. Це непросто, але я бачу в Україні великий потенціал. Я багато подорожував Україною, це прекрасна країна для сільського господарства, на мій погляд - найкраща. 

Traktorist.ua: Як ви опишете типового українського фермера, з яким вам доводилося зустрічатися? 

Ян Беднар: Я зустрічався з різними фермерами: з холдингами, а також з невеликими класичними аграріями. Я вважаю, що українські фермери ставатимуть дуже багатими, як і чеські. У Чехії, якщо у вас є 5 000 гектарів, ви дуже багата людина. І я думаю, що все це станеться і тут. Тому всі бажають купити землю. 

Traktorist.ua: Чи виробляєте ви машини, пристосовані для українських умов? 

Ян Беднар: Звичайно. Це те, чим ми займаємося і будемо займатися. Не можна сказати, що у Франції та Україні, наприклад, все однакове, тому що вони мають різний захист рослин, різні потреби, трактори. Ми працюємо в цьому напрямку,  маємо широкий асортимент техніки для України. У нас буде багато нових машин у найближчі два роки, ми вже зараз маємо п’ять прототипів, що підійдуть для українського сільського господарства. 

Traktorist.ua:  Яку частку ринку в Україні ви займаєте? 

Ян Беднар: Наша частка ринку компакторів в Україні дуже хороша. У боронах ми поки що не такі сильні і хотіли б покращити свої позиції. Але ми зосередимось також і на зернових сівалках, глибокорозпушувачах та внесенню добрив в грунт. На виставці SIMA ми представили нову техніку, яка має ідеально підійти для України. Я думаю, якщо ми зробимо правильний продукт за привабливу ціну, зможемо вирости дуже швидко. Крім того, ми готуємо нові моделі сівалок, які наступного року з’являться на українському ринку. 

Traktorist.ua:  А яка у вас частка на ринку в Чехії? 

Ян Беднар: Приблизно 30% на всьому. У сівалках менше, тому що ми почали займатися цим лише 4 роки тому. Частка становить 20%, але ми швидко зростаємо.  

Зернова сівалка Omega 6000 Ferti на виставці InterAgro-2018

Traktorist.ua: Чи важко експортувати техніку в Україну, порівняно з іншими країнами? 

Ян Беднар: У Росії та Казахстані схожа ситуація — у вас також потрібне митне оформлення. Перевага України по відношенню до цих країн — це відстань, не так далеко. Вантажівкою можна доїхати до України за два дні. У Казахстан їхати 10-14 днів. Зараз я думаю, що Україна буде більш відкритою для Європи та наших бізнес-каналів. 

Traktorist.ua: Ви віддаєте перевагу роботі з агрохолдингами чи дрібними фермерами? 

Ян Беднар: Однаково. 

Traktorist.ua: Як, на вашу думку, зміниться ситуація з відкриттям ринку землі в Україні? 

Ян Беднар: Я думаю, якщо іноземці зможуть купувати тут землю то це буде не добре для України. 

Traktorist.ua: Як це відбувалося в Чехії? 

Ян Беднар: У Чехії є великі агрохолдинги, але власники в основному чехи: фінансисти, які займаються бізнесом, купують землю і потужності. Групи іноземців дуже маленькі. У Словаччині абсолютно інша ситуація. Там данці почали масово інвестувати, і тепер вони мають там сто тисяч гектарів, а то й більше. Це проблема, тому що вони використовують землю і відправляють продукцію назад до Данії. Думаю, якщо Україна почне продавати землю, приїде багато людей з Аравії, США, Німеччини, і вони почнуть робити те саме. Гадаю, буде добре, якщо земля залишиться в руках українського народу! І це важливо. 

Traktorist.ua: Чи плануєте виставки техніки в Україні? 

Ян Беднар: Це залежатиме від нашої команди в Україні. Минулого року була виставка InterAgro. Дуже добре, що ми вирішили взяти там участь, багато хто зацікавився нашою продукцією. Ми продали декілька машин прямо на виставці. Це лише перші наші кроки для активного виходу на місцевий ринок. 

Traktorist.ua: Скільки машин ви продали минулого року в Україні? 

Ян Беднар: Більше сотні. 

Traktorist.ua: Яка машина вашого виробництва найпопулярніша серед українських фермерів? 

Ян Беднар: З нашої лінійки це Swifter. Це широкозахватний причіпний компактор, призначений для підготовки посівного ложе за один прохід агрегата (прим. ред.) 

Ладислав Беднар, засновник BEDNAR FMT

Про особливості виробництва техніки додав власник і засновник BEDNAR FMT Ладислав Беднар 

Ладислав Беднар: Коли ми пропонуємо нашу машину, прагнемо продемонструвати, як саме ця техніка може допомогти фермерам збільшити їх урожайність, а відтак, більше заробити. Техніка досить дорога, та ми все більше її контролюємо завдяки спеціальним системам. Це дуже важливо для майбутнього, оскільки ми зможемо підбирати інформацію безпосередньо для кожної машини. Такі дані стануть приємним сюрпризом для фермерів: якою машиною, коли, де саме, на якій глибині краще працювати, скільки добрив необхідно. Ми повинні розуміти, що потрібно фермеру. Інформація з поля дуже важлива, тому ми проводимо багато агрономічних тестів. Один з найбільших виробників цукрових буряків розповів, що з нашою технологією зростання прибутків склало 20%. Сподіваюсь, українські фермери будуть такі ж відкриті до співпраці, як і інші. 

© Наталка Лисенко, 2019, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%
Матеріали за темою