Реклама
Інтерв’ю з топ-менеджментом компанії Amazone: Техніка на допомогу фермерам

Інтерв’ю з топ-менеджментом компанії Amazone: Техніка на допомогу фермерам

6 грудня 2019 219 0

Міжнародна сільськогосподарська виставка Agritechnica — найбільша у світі й відбувається вона один раз на два роки. Стенди найбільших гравців на ринку сільгосптехніки збирають тисячі відвідувачів. Зокрема, торік виставку відвідали понад 450 тис. відвідувачів. Та, окрім потенційних клієнтів, на стендах можна зустріти вище керівництво компаній і особисто запитати про нові рішення або про майбутні. Kurkul.com на стенді Amazone на Agritechnica-2019 зустрів директора компанії Крістіана Драйера та менеджера з експорту компанії Amazone Йенса Майснера. Ми поспілкувалися з ними про новинки, про срібних призерів конкурсу Agritechnica Innovation Award, про політику компанії, а також про роль України у структурі Amazone.

Kurkul.com: Agritechnica Innovation Award проводиться разом із виставкою, що це за конкурс загалом і зокрема для Amazone?

Крістіан Драйер: Кожен виробник на кожній Agritechnica має шанс показати, продемонструвати, що в нього є нового. Велика група людей — це журналісти, вчені різних країн, а також фермери — вирішують, що є не тільки новиною, а й тим, що поліпшить життя іншим, а потім визначають, яка інновація отримає медалі за ноу-хау. Природно, що Amazone є компанією, яка не лише кожних два роки, а й щороку виробляє вдосталь новинок. У нас інженери та конструктори постійно працюють над новими продуктами. Але цього року всього три рішення отримали відповідні нагороди.

Крістіан Драйер, президента компанії Amazone
Крістіан Драйер, президента компанії Amazone

Kurkul.com: Скільки всього було подано новинок на розгляд комісії?

Крістіан Драйер: У цьому році таких рішень, за які ми хотіли отримати визнання, було 4 чи 5, зараз не можу точно сказати. Всього наших новинок на Agritechnica — аж 30. І от із цих 4-5 лише 3 обрано як інновації, котрі заслуговують на нагороду за рішенням комісії.

Читати за темою: Agritechnica 2019: світова прем'єра новинок LEMKEN

Kurkul.com: Розкажіть, на що спрямовані ці новинки, які запити сільгоспвиробників вони задовольняють?

Крістіан Драйер: Комісія, яка оцінює інновації, зазвичай дивиться на те, яке практичне значення вони мають для фермера. Наприклад, одне рішення, за яке ми отримали нагороду — EASYMIX. Це безкоштовна програма на мобільному телефоні, якою може користуватися будь-який фермер. Для чого вона потрібна: наприклад, фермер хоче зробити мікс із різних добрив, а на сьогодні усім відомо, що це неможливо, рекомендовано розкидати один вид мінеральних добрив. От Amazone нині на базі сучасних систем і лабораторій, які займаються мінеральними добривами та всіма розробками, які їх стосуються, створили додаток EASYMIX, котрий робить це можливим. І кожен фермер може ним користуватися відразу, не думаючи, чи йому дозволить це його кишеня.

Стенд EasyMix від Amazone на Agritechnica-2019
Стенд EasyMix від Amazone на Agritechnica-2019

Йенс Майснер: За допомогою цього додатка фермер може швидко й чітко визначити, які добрива він може поєднати в одному бункері. Адже є добрива, які сильно руйнують вплив один одного, тож аграрії не знали, скільки треба тих чи інших добрив для того, щоб вони взаємодіяли без проблем. EASYMIX якраз для цього створений, щоб показати, скільки яких добрив оптимально треба змішати. Цей додаток дуже допоможе фермерам, оскільки тут можна змішувати добрива без лабораторії, без відповідної техніки, без системи. В додатку закладена база міндобрив, їхній склад діючих речовин тощо. Фермер повинен вибрати, що йому потрібно міксувати, додаток розрахує і виконає завдання.

Йенс Майснер, менеджер з експорту компанії Amazone
Йенс Майснер, менеджер з експорту компанії Amazone

Kurkul.com: Якщо, наприклад, український фермер не знає назви добрива, яке він купив, або в додатку немає якогось добрива, що йому робити в такому разі?

Йенс Майснер: Якщо в українського фермера, чи в будь-якого іншого, з’явиться підживлення без етикетки, то варто надіслати нам 3 кг цих добрив, ми безкоштовно дослідимо їх і занесемо в базу даних додатка. Лабораторія з міндобрив у нас така, що схожої за якістю немає у світі. Ця лабораторія кожного року розвивається. Саме завдяки їй і нашій техніці ми сьогодні можемо пропонувати такі складні технології, які вирішують важкі завдання.

Kurkul.com: Якщо в аграрія буде розкидач іншої марки, чи зможе він застосувати цей додаток від Amazone до нього?

Йенс Майснер: Ні, цей додаток працює лише з машинами Amazone.

Kurkul.com: Яку користь для аграрія несе рішення AmaSelect Row, що теж отримало срібну медаль?

Крістіан Драйер: Друга інновація стосується обприскувачів. Достатньо взяти звичайний обприскувач Amazone у комплектації з AmaSelect. AmaSelectRow надає йому додатковий «розум», котрий полягає в тому, що машина обробляє тільки там, де є рослини. Також, якщо ви спочатку обробляєте одну культуру й там одне міжряддя, а потім вам треба переїхати на інше поле, з іншою культурою та, відповідно, з іншим міжряддям, то ви можете користуватися цією ж машиною без додаткових налаштувань штанги і форсунок — система сама сама визначить ряд, увімкнувши ті форсунки, які розміщені над рядком із рослинами. І саме цей розум дозволить зменшити витрати.

Kurkul.com: Розкажіть про третю інновацію, яка отримала срібну медаль.

Крістіан Драйер: Третя «срібна» розробка полягає в тому, що знову беремо звичайний обприскувач і робимо його розумнішим. Який це має вигляд? Нині будь-який обприскувач Amazone може настільки акуратно працювати, наскільки він налаштований. Тому, якщо агроном налаштував його правильно, обприскувач покаже кращий результат, але виходячи з конкретного зернового складу. На допомогу агрономові ми створили систему Nevonex powered by Bosch. За допомогою датчика AmaSense Weather, який визначає температуру і вологість повітря на посівах, система буде надавати рекомендації по частоті обробітку, нормі, концентрації, відповідно до мікроклімату, тим самим підвищуючи ефективність ЗЗР.

Стенд AmaSense Weather від Amazone на Agritechnica-2019
Стенд AmaSense Weather від Amazone на Agritechnica-2019

Йенс Майснер: Залежно від часу доби і стану оброблюваної площі, змінюються й температура і вологість повітря. AmaSense Weather — це датчик, який встановлюється на обприскувачах Amazone. Він визначає актуальну температуру і вологість повітря на посівах. З кожним проходом обприскувача збільшується інформація про розмежування конкретних ділянок із різним мікрокліматом. Тим самим підвищується ефективність засобів захисту рослин. 

Йєнс Майснер, менеджер з експорту компанії Amazone
Йєнс Майснер, менеджер з експорту компанії Amazone

Kurkul.com: На стенді помітили самохідний обприскувач Pantera у чорному кольорі. Це маркетинговий хід, чи він тепер завжди буде у такому дизайні?

Йенс Майснер: Передусім пантера — це чорна кішка. Чорний колір — тільки для Agritechnica, надалі обприскувач буде випускатися в традиційному забарвленні. Чорний — для залучення уваги. Люди будуть проходити повз, помітять нове оформлення й зацікавляться, що ж ще нового. Саме через колір ми представляємо основні оновлення нашого самохідного обприскувача. Якщо говорити про те, що особливого в ньому, то не зважаючи на зовнішню ідентичність, з технічного боку на машині більше 80 змін.  І саме ця чорна Pantera лише в одному екземплярі. Вона буде в наступному році показана у різних країнах світу. А в продажу обприскувачі залишаться у класичних зелено-помаранчевих барвах.

Kurkul.com: Ми багато часу проводимо у господарствах, спілкуємося з фермерами і вони говорять, що більше придивляються до рідких і мікродобрив. Які ще в Amazone є агрегати для внесення саме мікродобрив?

Йенс Майснер: Завдяки нашим сівалкам точного й суцільного висіву ви можете вносити і рідке добриво, і гранульоване. Наприклад, на Agritechnica-2019 ми презентуємо посівний комбінований комплекс Cirrus 6003-2CC. Це агрегат з одночасним внесенням посівного матеріалу та міндобрив. Клімат дуже швидко змінюється, фермерам доводиться працювати в екстремальних умовах, тому ми й створили цю машину. Раніше добрива йшли разом з насінням. Але зараз ми надаємо можливість аграріям вносити мінеральні добрива окремо — для цього зробили окремий ряд сошників. Також є набір змінних дисків для різних умов роботи — вологих або сухих. Ця машина пропонує варіативність на ринку. Вона дає можливість замінювати різні вузли, до яких вона автоматично адаптується. Тому що не у всіх є можливість кожного разу купувати нову сівалку.

Комбінована зернова сівалка Amazone Cirrus 6003-2CC
Комбінована зернова сівалка Amazone Cirrus 6003-2CC

Kurkul.com: Здається, нова сівалка Precea теж має унікальну систему внесення добрив?

Йенс Майснер: Технологія Precea заточена на максимально якісний посів на високій швидкості. Родзинками є дозоване внесення добрив поряд із точкою укладання насіння, автоматична настройка відсікачів насіння і коригування тиску на сошниках в залежності від щільності ґрунту, а також розроблено новий розподільник мікрогранулята. Він служить, наприклад, для внесення поживних мікроелементів, інсектицидів і засобів проти равликів тощо. Amazone пропонує 3 різні дозуючі котушки для різних матеріалів. Гранулят можна вносити в різних точках. Мікрогранули потрапляють безпосередньо в посівний ряд з дозованим посівним матеріалом. Є можливість розподілу мікрогранулята через дифузор, який вносить гранулят поверх закритої посівної борозни. Одночасно сошник може бути оснащено декількома точками подачі.

Сівалка точного висіву Amazone Precea 3000-ACC (go.amazone.de)
Сівалка точного висіву Amazone Precea 3000-ACC (go.amazone.de)

Kurkul.com: Які новинки, розробки та рішення чекати фермерам у наступних два роки від Amazone?

Крістіан Драйер: Те, що 100% буде — це те, що ви тут на виставці через 2 роки побачите інновацію, новий продукт. Нова серія точного висіву об'єднання переваг одного сучасного покоління та другого покоління в одне. Бо швидко і якісно — це наше гасло. Через два роки ці інновації будуть доступними й для України, якщо не раніше. Впевнені, будуть широкозахватні сівалки точного висіву Amazone. Також великі успіхи компанію чекають у сфері електроніки. Тобто саме об'єднання різних додатків з технікою і все це на користь клієнта, щоб йому полегшити життя і покращити користь нашої техніки.

Читати за темою: На Agritechnica 2019 презентували надкомпактний навантажувач JCB 403 Agri Smart Power 

Kurkul.com: І останнє, наскільки значущий для компанії Amazone ринок України та чому?

Крістіан Драйер: Без перебільшення, Україна — одна з найважливіших аграрних гілок Європи. На сьогодні Amazone експортує техніку в понад 70 країн світу, тож, природно, що всередині компанії є певний рейтинг. Це не рейтинг у тому розумінні, що якась країна на останньому місці, для нас усі країни важливі. Але з упевненістю можемо сказати, що Україна в цьому рейтингу перебуває дуже високо, навіть більше скажу, вона — одна з перших.

Крістіан Драйер, президент компанії Amazone
Крістіан Драйер, президент компанії Amazone

Йенс Майснер: Наші спеціалісти часто їздять до різних країн, зокрема до України, де спілкуються з фермерами. От буквально 2 тижні тому наш головний конструктор і головний продакт-менеджер повернулися з України. Там вони розмовляли з фермерами та дилерами, щоб отримати реальний фідбек. Українські господарі одними з перших тестують новинки виробника і дають свої рекомендації. Це допомагає покращувати продукти, якими потім користуються фермери усього світу.

© Юрій Токмань, 2019, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою