Agritechnica 2019: світова прем'єра новинок LEMKEN

Agritechnica 2019: світова прем'єра новинок LEMKEN

4 грудня 2019 423 0

Найочікуваніша публічна подія серед професіоналів аграрної галузі. Шість днів нових знайомств, контактів і домовленостей, сотні візиток в кишенях і заміток в смартфонах. Це все Agritechnica-2019 — найбільша європейська виставка сільгосптехніки. Про її масштабність свідчить той факт, що виставка розміщується у 23 павільйонах. Тут можна як побачити вже знайомі агрегати, так і першими познайомитися з новинками, які зовсім скоро будуть підкорювати простори українських полів.

Точкою притягання приватних відвідувачів, делегацій і журналістів став стенд німецького виробника LEMKEN. На виставці компанія представила техніку різну за експлуатаційними характеристиками і призначенням, але об'єднану ідеєю розумного землеробства. Команда АгроЕкспедиторів не тільки досконально вивчила стенд компанії, але і познайомилася з менеджером з експорту Яном Возиком, поспілкувалася з генеральним директором «ЛЕМКЕН-Україна» Артемом Калашніком. Також ми не упустили можливість поговорити з відвідувачами стенда і дізнатися їхню думку про представлені агрегатах.

Важливий партнер

Українським аграріям добре знайома техніка даного бренду. Україна є №1 серед імпортерів напівнавісного плуга Diamant.

«Плуг Diamant популярний не тільки в Україні. Але в нашій країні їх купують найбільше. Якщо все продається близько 1 тис. од. в рік, то в Україні в 2017 було продано 360 од., а в 2018 р. — 370», — розповів Артем Калашник.

 Артем Калашнік, генеральний директор «ЛЕМКЕН-Україна»

За словами Яна Возика, український ринок уже багато років залишається важливим для компанії. У 2018 р. товарообіг LEMKEN склав $380 млн, з яких $30 млн припали саме на нашу країну.

«Звісно, Німеччина — це для нас найголовніший ринок. Але на експортному ринку перша позиція у Франції. Другу займають ваші східні сусіди, і вже Україна на третьому місці за минулі роки», — розповів у бесіді Ян Возик.

Ян Возік, менеджер з експорту компанії LEMKEN

 

Поповнення в лінійці обприскувачів

Приємно було зустріти на стенді багато українських аграріїв, але про це розповімо пізніше. А поки познайомимося з новинкою, яка викликала загальний інтерес і навіть стала переможцем конкурсу «Машина року». Йдеться про новий самохідному обприскувач Nova 14, який був визнаний кращим в номінації «Захист рослин».

Самохідний обприскувач LEMKEN Nova 14

Відмінними рисами моделі є простора кабіна зі звукоізоляцією, безліч варіантів регулювання шасі, бак об'ємом 4800-7200 л, автоматична система ведення штанги. Робоча ширина обприскувача — 24-39 м. Передбачено можливість підйому шасі на висоту до 1,60 м для високих культур. Особливу увагу розробники приділили кабіні водія. Вона обладнана автоматичною системою кондиціонування, сидіннями з пневматичною підвіскою. Всі елементи управління розташовуються на ергономічному підлокітнику. Управління здійснюється за допомогою джойстика з великою кількістю програмованих кнопок.

За словами Яна Возика, виробництвом обприскувачів LEMKEN займається з 2005 р., після придбання компаній Jacoby і RTS. Сама розробка і ідея випуску такої техніки належать компанії, а комплектуючі купували у перевірених постачальників.

Ще однією новинкою компанії став причіпний польовий обприскувач Orion. Чим модель буде цікава українському аграрію? В першу чергу тим, що доступна з різним об'ємом бака: на 4000, 5000 або 6000 л і бачком для чистої води 620 л. Усередині бака перебуває інжекторний змішувач з гідравлічним приводом, тому навіть після тривалого простою буде забезпечено збереження оптимальної концентрації складу, який розпилюється. Рівень заповнення баку можна перевірити в будь-який момент за допомогою системи електронного вказівника. Залежно від обсягу баку обприскувач оснащується телескопічною або фланцевої віссю для зміни відстані між колесами. Алюмінієва штанга має робочу ширину 24-39 м і може складатися в два або три рази.

 Причіпний обприскувач LEMKEN Orion 12

На стенді зустрічаємо представника господарства «Агро-Континент» Романа Семенюту. Він розповів, що приїхав на виставку з Запорізької області і з побаченого йому сподобався обприскувач.

«Наше господарство займається рослинництвом і тваринництвом. У нас є Rubin 9 LEMKEN. Ми ним проводимо передпосівне дискування і дискуємо соняшник. З продукцією компанії познайомилися три роки тому. Перш за все компанія привернула нашу увагу своєю якістю і надійністю. Ця техніка підходить під наш ґрунт. Чорнозем — важкий ґрунт, і його важко обробляти. А ця техніка підходить. Інша техніка теж підходить, але ламається дуже часто. Недоліків техніки LEMKEN я ще не бачив», — зазначив співрозмовник.

Новий культиватор Koralin

Переміщуємося до культиваторів, де Ян Возик знайомить нас з новим продуктом компанії. Це культиватор-плоскоріз Koralin.

Культиватор-плоскоріз Koralin 9 (agrotimes.ua)

«Зовсім новий культиватор Koralin, який стоїть тут, з шириною захвату понад 8 м, має попереду диски і лапи. Це техніка, якої у нас до сих пір не було. Ми пропонували або короткі дискові борони, або культиватори. Цей культиватор призначений для неглибокої обробки стерні, перемішування ґрунту і залишків після збирання», — пояснює Ян Возик.

Дана техніка розпушує ґрунт не жорстко закріпленим, а інструментом, який котиться. Зуби шириною 35 см із стрілчастими лапами розташовані симетрично, в три ряди, з міжряддям 30 см і перекриттям 2,5 см. Розрізи припадають на вістря і бічні поверхні стрілчастих лап, тому зуби краще заглиблюються в ґрунт і працюють практично без забивання. Культиватор добре справляється зі знищенням бур'янів навіть при великій висоті рослин і в умовах наявності незібраної соломи.

Культиватор-плоскоріз LEMKEN Koralin 9

Новинка вже зацікавила українських відвідувачів стенду. Поруч з технікою зустріли заступника директора з виробництва агрокомпанії «Арніка» Романа Ковша. За його словами, в даний час компанія використовує в роботі 4 плуга.

«Всім давним-давно відомо, що LEMKEN є найкращим виробником плугів. Це їхній козир. Ми тільки потрапили на стенд. Побачили новий LEMKEN Koralin, який, думаю, в майбутньому ми як мінімум візьмемо протестувати на наших полях, а в подальшому — придбаємо», — поділився з нами Роман Ковш.

Коли очікувати техніку на українських полях?

Як нам пояснив Артем Калашнік, українським аграріям самохідний обприскувач Nova 14 буде доступний з другої половини 2022 р.

«Це обумовлено не тільки можливістю заводу, а ще й можливістю деяких опцій, які є обов'язковими в Україні, — це шасі з великим кліренсом, з широкою колією. Завод зможе оснастити машину і почати поставки вже у 2022 р. Якщо говорити про причіпний обприскувач Orion, то він буде доступний в 2021 р. Якщо говоримо про культиватор Koralin, то його чекаємо теж не раніше, ніж у 2022 р.», — зазначив генеральний директор.

«Розумна» техніка для боротьби з бур'янами

Ще однією точкою притягування відвідувачів стали культиватори Steketee, призначені для механічної боротьби з бур'янами. Їх продажем компанія займається з минулого року, після придбання нідерландського виробника ґрунтообробної техніки Steketee.

«Це важливий момент на майбутнє, який у нас з'явився для, скажімо, традиційного сільського господарства і ферм, які вирощують овочі. Чи треба боротися з бур'янами, хворобами тільки хімією або вручну, як це робили раніше? В ЄС відчувається тиск на використання хімії в сільському господарстві і все частіше населення відмовляється від використання хімічних засобів. Steketee пропонує техніку для сільського господарства, яка вирішує цю проблему. Вона замінює ручну роботу, яку аграрії виконують на своїх полях», — розповідає Ян Возик.

Далі нам продемонстрували технологію контролю бур'янів Steketee ES-Space. Це механізм настроювання робочих інструментів для прополки відповідно до розміру кожної культури. Можна користуватися в трьох версіях з різним ступенем автоматизації і може використовуватися на неоднорідних полях.

«Стоїть камера, яка стежить за рослиною і, відповідно, копіює обробку по рядах. Якщо зміщується ряд, то культиватор зміщується автоматично. Ми бачимо великі перспективи і вже плануємо зараз замовляти агрегати на наступний рік в більшій кількості. Також очікуємо замовлення від дилерів», — зазначив Артем Калашник.

За словами Яна Возика, було проведено навчання співробітників LEMKEN, продавців, партнерів та дилерів.

Культиватор Steketeе

«Необхідно знати, як налаштувати техніку Steketee до потреб кожного фермера. Хоча ці агрегати є досить простими, проте вони повинні виконувати роботу ретельно. Особливо, коли ми говоримо про робочі органи і автоматизовану систему», — розповів він.

Навісний плуг для потужних тракторів

Також компанія розширила серію навісних плугів Juwel і спеціально до виставки представила модель для потужних тракторів. Оборотний плуг Juwel 10 з кількістю борозен до семи оснащений рамою 160х160 мм. Вісь обертання становить 130 мм, тому техніка може працювати в найскладніших умовах.

«Це плуги для потужних тракторів, які призначені для господарств, де багато компактних полів і потрібно часто розвертатися і переїжджати», — пояснює Ян Возик.

При діапазоні потужності до 450 к.с. в залежності від комплектації та кількості борозен дана техніка може замінити дорогий напівнавісний плуг. Устаткування легко транспортується за рахунок того, що можна не від'єднувати верхню тягу для руху по дорогах. Українські аграрії вже можуть його придбати.

На стенді був представлений і плуг Diamant 16 V T. У базовій комплектації агрегат оснащений гідравлічним регулюванням глибини, а також системами OptiLine і OptiTrack. Модель має посилену і подовжену стійку передплужника.

Про випробування сівалки Azurit 9

Новий дизайн отримало і сімейство посівної техніки — представлені недавно рядові сівалки Solitair 25, Solitair 23 і пунктирна сівалка Azurit. Під їх зовнішній вигляд адаптували механічну рядову сівалку Saphir і пневматичну рядову сівалку Solitair 9. Ці сівалки мають оновлений бак і покращений дизайн помосту. Але нас більше цікавила сівалка Azurit 9, яку зараз тестують на полях в Україні. За словами Артема Калашника, в минулому році сівалку тестували на 32 локаціях, а в цьому році — на 18. Зараз займаються збором інформації від господарств.

Cівалка Azurit 9

«Отримали хороший відгук з Черкаської області. Там близько 30% приріст урожайності по відношенню до конкуруючої техніки, якою теж сіяли. Тим більше дуже цікаво, що два конкуруючих бренди були і одночасно сіяли. Ми бачимо попит, бачимо, що машина актуальна. І актуальна не тільки своєю технологією Delta Row, яка дає приріст, а й також своєю технологічністю — те, що працює по навігації, працює з посекційним відключенням. Монобункер для зручності завантаження — ці всі технічні моменти максимально адаптовані, скажімо так, під сьогоднішній день, машину сучасну», — зазначає Артем Калашник.

Він також додав, що поки в Україні випробовуються дві 8-рядні машини. Компанія розуміє, що ринок таких сівалок в нашій країні досить великий. У перспективі планує випускати таке обладнання з шириною захвату 16-24 ряду.

Попит на Rubin 10

Не могли не запитати у Яна Возика про те, за якою технікою найчастіше зверталися сільгоспвиробники. За його словами, інтерес у аграріїв викликала коротка дискова борона Rubin 10. У цьому році компанія відкрила продажі цієї техніки в усіх країнах.

«Для нас важливо було показати нову розробку, чим ми і займалися весь рік: проводили навчання, демонстрації на днях поля і т. д. Я порівняв продажі цього року з продажами минулого, і вийшло, що в цьому році ми продали більше техніки. На перший рік впровадження нового продукту, я вважаю, це дуже добре. Що стосується інших моделей, то це культиватори Karat. У нас є як триблоковий, так і чотириблоковий. Це універсальний агрегат, який дозволяє працювати з стрілчастою лапою для зривання стерні або більш глибоко, до 30 см, для розпушування ґрунту», — зазначив співрозмовник.

Сівалка LEMKEN Solitair 25

Він додав, що компанія планує і далі випускати нові продукти і покращувати те, що вже є, а також пристосовувати техніку до різних ринків. Більш докладно про новинки, плани компанії і особливості роботи на українському ринку ви дізнаєтеся з великих інтерв'ю з Яном Возиком і Артемом Калашніком, які побачать світ найближчим часом.

© Наталія Родак, 2019, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

+ 20° ... + 12°

Вітер

1.2м/с

Опади

0.5мм

Вологість

61%
Матеріали за темою