Дмитро Давиденко, генеральний директор «Амазоне-Україна»

Дмитро Давиденко: Amazone на порозі змін — про новинки техніки та нову комерційну політику

12 грудня 2019 138 0

Німецький виробник сільгосптехніки Amazone має за плечима понад 100 років досвіду. Та, попри свій солідний вік, компанія є однією з найсучасніших на світовому ринку. Саме у сфері інновацій Amazone отримала три срібні відзнаки на міжнародній сільськогосподарській виставці в Ганновері. Які сучасні рішення вони мають та що готові запропонувати українському аграрію, охоче розповів генеральний директор «Амазоне-Україна» Дмитро Давиденко.

Kurkul.com: Які принципи компанії Amazone вам імпонують як топ-менеджеру ринку України?

Дмитро Давиденко: «Амазоне-Україна» — одна з найсучасніших компаній на ринку. Якість, інноваційність і персональне ставлення до клієнта. Цінність сімейних компаній у тому, що цей продукт ти фактично зробив своїми руками і несеш особисто до клієнта, тому з кожною людиною тебе пов’язує щось трохи більше, ніж просто товар.

Дмитро Давиденко та заступник директора УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого Віктор Погорілий на стенді Amazone під час Agritechnica 2019

Kurkul.com: Розкажіть, із чим ви приїхали на виставку Agritechnica-2019, і коли ваші пропозиції можна очікувати в Україні?

Дмитро Давиденко: Новинок дійсно дуже багато. Компанія активно розвивається, щоб продукція давала можливість бути ефективнішими, витрачати менше коштів, дбайливо ставитися до землі. Більшість новинок — це програмне забезпечення й удосконалення тих продуктів, які вже наявні, і саме за них компанія отримала три медалі в Ганновері. Перше, чим славиться Amazone — розподілювачі мінеральних добрив та обприскувачі. Це основні продукти, в напрямку яких і відбувається дуже багато змін.

Читати за темою: Інтерв’ю з топ-менеджментом компанії Amazone: Техніка на допомогу фермерам  

Kurkul.com: Можна детальніше, будь ласка? Цікава адаптація саме до ринку України.

Дмитро Давиденко: Якщо казати про розподілювачі мінеральних добрив, то все активніше наші аграрії переходять до диференційованого внесення. У всіх провідних господарств України вже є наші розподілювачі з системою TS, яка автоматично вираховує вектор розподілення добрив, щоб не було перекриття або надлишкового внесення. Унікальність системи TS полягає в тому, що вона контролює і дає можливість коригувати внесення по 128 секторах. Тобто, якщо ваша робоча ширина 36 метрів, точність контролю епюри розподілення складає 30см. Це дає суттєву економію — на 50 га землі можна отримати економію 5-8% просто через те, що ви ефективно обійдете краї поля. Фактично за один сезон розподілювач себе окуповує. Починаючи з цього року, ми почнемо імпортувати в Україну розподілювачі з датчиком вітру, які зможуть коригувати роботу залежно від сили й напрямку вітру. Також для зручності ми створили додаток MySpreader, який об’єднав у собі всі наші додатки по налаштуванню розподільників, включаючи новий сервіс EasyMix, який дозволяє дуже швидко і просто отримати необхідні налаштування для внесення декількох типів добрив за один прохід.

Стенд EasyMix від Amazone на Agritechnica-2019

Kurkul.com: Скажіть, у цей додаток внесені всі типи добрив?

Дмитро Давиденко: 90% того, що є в Україні. Якщо чогось нема, а наш клієнт хоче, щоб це добриво внесли, він може передати компанії зразок цих добрив, протягом декількох днів лабораторія його протестує, і рекомендації буде внесено. Це стосується українських добрив, тому що добрива з інших країн майже всі пройшли контроль.

Kurkul.com: Що ще з новинок можете запропонувати?

Дмитро Давиденко: По обприскувачах дуже багато цікавого. У нас вже декілька років є система AmaSpot - завдяки камерам, які розпізнають колір, система робить точкове обприскування лише сорняків. Вона давала економію від 40% до 80% під час внесення гліфосатної групи. Технологія вимагає трохи інвестицій, але, в залежності від площі, окуповує себе за 2-3 роки. Зараз, ми вже тестуємо технологію, яка дозволить з системою AmoSpot працювати селективними гербіцидами. Також, ми значно розширили функціонал обприскувачів з системою AmaSelect. AmaSelect Spot – точковий обробіток гербіцидами за допомогою карти завдання. Звучить фантастично, але це вже реальність, сервісну підтримку якої вже можуть забезпечити ряд українських компаній. З цією системою за допомогою дрона з підтримкою RTK формується карта, далі алгоритм визначає бур’яни і обприскувач автоматично обробляє суто бур’ян, вже без камер. Тож у вас є економія на гербіцидах, ви не обробляєте все поле. Якщо ж вам треба вносити фунгіциди, інсектициди, та не треба обробляти міжряддя, з технологією AmaSelect Row форсунки працюють виключно над рослиною. Знову ж таки, економія на ЗЗР становить від 25% до 50% . Функція AmaSelect Curve Control дозволяє, завдяки миттєвому автоматичному перемиканню, змінювати норму виливу кожної форсунки зберігаючи постійний тиск в системі. Це необхідно від час поворотів, коли норма на внутрішньому і зовнішньому радіусах повинна різнитися. Також ви можете на обприскувач поставити датчик AmaSense weather, який постійно онлайн збирає інформацію щодо температури повітря, вологості, напрямку сили вітру тощо. Інакше кажучи, система автоматично дає рекомендації агроному, як змінити налаштування. Це з тих рішень, які дійсно інноваційні, у площині програмного забезпечення. З механічного, якщо брати агрегати, у нас цього року виходитиме на ринок України нове покоління штанг із вдосконаленою технологією контролю. Завдяки 6 датчикам  системи Contour Control забезпечується копіювання рельєфу, а 2 сенсорам системи Swing Stop активно гаситься повздовжнє коливання, щоб уникнути подвійного перекриття по краях.

Система AmaSelect Row

Kurkul.com: Цими рішеннями наші аграрії зможуть користуватися до кінця сезону?

Дмитро Давиденко: Так, вже можна замовляти. Ми привеземо в Україну цього року всі машини: розподілювачі добрив, обприскувачі з новими технологіями, і будемо тестувати в Україні, демонструвати нашим клієнтам. Можливо, презентуємо в межах української виставки в жовтні.

Kurkul.com: Розкажіть, яким видався цей рік для «Амазоне-Україна»?

Дмитро Давиденко: Цей рік ми оцінюємо як успішний. Ми дійсно були дуже активними, зробили багато демонстрацій наших нових продуктів: і зернових сівалок, і ґрунтообробної техніки. Успішно вивели в Україні нашу лінійку плугів, які ми привезли тільки наприкінці минулого року. Попри те, що бачимо просідання по ринку, у нас цього року зростання. І Amazone в Україні цього року показала свій другий історичний рекорд продажів за 9 місяців.

Kurkul.com: А які обсяги продажів?

Дмитро Давиденко: Давайте закінчимо рік, а потім уже будемо рахувати, про фінальний обсяг говорити ще зарано.

Читати за темою: Amazone на Agritechnica-2019: світова прем’єра інновацій

Kurkul.com: А коли був попередній рекорд?

Дмитро Давиденко: У 2017-му. Зараз ми дещо відстаємо від тих показників, але значно краще, ніж 2018 року.

Kurkul.com: Які агрегати користувалися найбільшим попитом серед фермерів і чому?

Дмитро Давиденко: Історично — це розподілювачі мінеральних добрив, обприскувачі, але я скажу, що цього року й дискові борони, і плуги, і зернові сівалки дійсно додали. Ми все частіше бачимо, що аграрії дійсно розуміють переваги та починають розширювати асортимент наших машин в своєму парку.

Принцип роботи додатку mySeeder (go.amazone.de)

Kurkul.com: Скажіть, як ви працюєте з дилерами, які вимоги до них і які результати вони показують?

Дмитро Давиденко: На це питання я хотів би відповісти вже наступного року, тому що зараз ми змінюємо нашу комерційну політику, ми стоїмо на порозі змін, тож я не хотів би відкривати всі карти.

Kurkul.com: Чому виникла потреба у змінах?

Дмитро Давиденко: Мабуть, це бачення керівництва компанії і моє бачення позиції “Amazone” в Україні. Тут наші думки збігаються — в тому плані, що компанія в Україні повинна займати інші позиції, ніж зараз, а для цього треба щось змінити кардинально.

Kurkul.com: Якими фінансовими інструментами оперуєте? Як це працює для агробізнесу?

Дмитро Давиденко: Дійсно, фінансові інструменти у нас є. Ми від себе, як виробника, фінансуємо наших дилерів. інструмент вони в більшості використовують на фінансування малого та середнього бізнесу. Якщо говорити про роботу з великими агрокомпаніями, то тут уже діалог іде з залученням нас як виробника, тому що інші опції, інший розмір фінансування, і дилер виступає в ролі сервісного партнера.

Розкидач міндобрив Amazone ZG-TS 100001

Kurkul.com: Питання по сервісу — які фактори для вас як для компанії є основними в наданні сервісу? Чи є якісь кризові моменти, і як ви з ними справляєтеся?

Дмитро Давиденко: Кризові — важко сказати. Є основний момент — ми розуміємо, що навіть надійна техніка з часом ламається, і сервіс має бути оперативним. Швидкість реагування дійсно критична. У нас є своя сервісна служба в Україні — 6 сервісних спеціалістів: троє у відділі самохідної техніки, і троє — причіпної. Ми дійсно допомагаємо нашим дилерам, спільно виїжджаємо, підтримуємо їх, але розуміємо, що не зможемо закрити все самостійно, тому зараз гостро стоїть питання на наступний рік збільшити кількість і якість сервісних навчань для дилерів. Для нас дійсно важливо, щоб наші аграрії пройшли сезон без зупинок. Тому плани по зміні підходу до навчання досить амбіційні.

Kurkul.com: До яких заходів ви вдаєтеся, щоб улагодити якісь конфліктні моменти?

Дмитро Давиденко: Діалог, швидкість реакції і розуміння, що все ж таки клієнт має бути задоволений. Ситуації бувають різні. Наше завдання — бути завжди поруч. Щодо сервісу — на обслуговуванні нашої команди завжди є кілька машин, тому ми чудово розуміємо, як поводятся з часом різні агрегати. Ця інформація дуже важлива для інженерів компанії та наших партнерів.

Дмитро Давиденко, генеральний директор «Амазоне-Україна»

Kurkul.com: Це правда, що багато українських фермерів допомагають компанії Amazone вдосконалити агрегати, тестуючі на українських землях? Можливо, хтось хотів би теж підключитися до цієї програми. Розкажіть, які умови і вимоги?

Дмитро Давиденко: Треба розуміти, що це не так просто, тому що на час тестування підприємство фактично віддає нам трактор, віддає механізатора, віддає частину поля. Якщо хтось хоче допомогти нам з тестуванням в Україні, він має розуміти ці нюанси. Цієї осені зернова сівалка Cirrus проходила тестування в Запорізькій області. Ми привезли в Україну першу версію з роздільним внесенням добрив та MiniTill дисками. Дякуючи нашим партнерам, які брали участь в цьому процесі, ми для себе отримали необхідну інформацію, наші інженери спеціально приїжджали з Німеччини.

Kurkul.com: «Амазоне-Україна» — компанія зі світовим іменем, але іноді не просто переконати клієнтів у перевагах обладнання. Як ви працюєте з потенційними клієнтами?

Дмитро Давиденко: Як я вже казав, в Україні компанію Amazone знають як виробника розподілювача добрив, обприскувачів і дискових борін. Але у нас є вся лінійка техніки, і єдиний інструмент — це демонстрація та економічний розрахунок. Тому ми показуємо, доводимо і обґрунтовуємо.

Kurkul.com: Робота топ-менеджера включає в себе багато нюансів. Як складається ваш типовий робочий день?

Дмитро Давиденко: Немає чіткого графіка. Я в компанію прийшов фактично в розпал сезону. Потрібно було не втратити момент і отримати від нього максимальні результати. Останні 3 місяці я провів повністю у відрядженнях, або в Німеччині, або по Україні. Мені було важливо оцінити ситуацію з усіх сторін: персонал, партнери, ринок, продукт. Тому 3-4 дні на тиждень я у відрядженні, 1-2 дні на тиждень проводжу в офісі.

Kurkul.com: Ви готуєте зміни, плани на 3 роки, так?

Дмитро Давиденко: Ми вже провели зустріч з дилерами, презентували нашу стратегію на 3 роки. Після Agritechnica ми будемо персонально зустрічатися з кожним із дилерів, обговорювати їхнє бачення себе в цій стратегії. Потім зберемося і остаточно вже підпишемо меморандум.

Стенд Amazone на Agritechnica 2019

Kurkul.com: Яке ваше власне бачення компанії і що ви плануєте змінювати?

Дмитро Давиденко: Ми будемо кардинально змінювати підхід до роботи представництва.  Окрім змін в комерційній політиці, як я вже казав раніше, зміни торкнуться самого процесу підтримки дилерів. Наразі, наприклад,  ми на фінальному етапі погодження проекту нового складського та сервісного центру.

Kurkul.com: А чому?

Дмитро Давиденко: Тому що поточний не відповідає тим задачам, які стоять зараз. Ми будемо мати місце для організації як польових, так і офісних навчань, для сервісу і для відділу продажів, для персоналу аграріїв, які користуються нашою технікою. Будемо збільшувати і оптимізувати наш склад запасних частин, щоб знову ж таки, покращити підтримку у цьому напрямку. Плануємо змінювати підхід до маркетингу, більш плідно співпрацювати з іншими компаніями і тестувати всі рішення, які направлені на запровадження нових технологій та оптимізацію процесів. Всі наші розробки ідуть в напрямку програм точного землеробства. Проте ми розуміємо, що, ефективна та надійна техніка, це чудово, але значно важливіше розуміти, як твоя техніка, твої рішення, допоможуть конкретному клієнту. Кожен знаходиться на своєму етапі розвитку, ми повинні з практичної точки зору володіти інформацією, який пакет рішень кому запропонувати, відповідно до ситуації, можливості та планів.

© Наталка Шведченко, Kurkul.com, 2019

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою