Артем Ремпен, операційний директор Групи компаній «G.R. Agro»

Артем Ремпен: Фермери мають бути готові продати зерно в будь-який момент

31 березня 2020 368 0

Карантинний режим, обвал гривні впливають на аграрний сектор безпосередньо. Прогнози на ціну зерна на наступний рік, перспективи для дрібних фермерів та спеціальні антикризові пропозиції для них Kurkul.com обговорив із операційним директором Групи компаній «G.R. Agro» Артемом Ремпеном.

Kurkul.com: Який відсоток клієнтів компанії становлять фермери? Чи є для них особливі умови постачання?

Артем Ремпен: З точки зору закупки 100%. З боку  елеваторів клієнтська база розподілена так:   30% — фермери, 30% — трейдери, 40% — власна компанія.

Маємо спецпропозиції для фермерів -  спеціальна вартість на послуги та пільговий період зберігання.

Kurkul.com: Як змінювались співвідношення між великими та дрібними клієнтами протягом останніх років?

Артем Ремпен: Доля невеликих зросла з 15% до 25%. Наш курс спрямований на залучення до співпраці нових партнерів, незалежно від розміру їх земельного банку.

Kurkul.com: Розкажіть про роботу відділу закупівлі зерна загалом. Як це все організовано?

Артем Ремпен: У відділі є керівник, який повністю контролює процес закупівлі.

Офіс-менеджери знаходяться у прямому контакті  з нашими партнерами в усіх регіонах, де представлена компанія. Виїзні  менеджери забезпечують швидкий та мобільний відбір проб, підготовку першочергової документації  та особистий контакт. Спеціалісти із супроводу закупівельних контрактів здійснюють швидкий документообіг. Всі менеджери забезпечені транспортом, необхідним обладнанням (щупи та інше) для максимально ефективної роботи.

Читати також: Як заощадити на елеваторі фермерам Київщини?

Kurkul.com: Які умови співпраці з малими фермерами ? Які культури вони найчастіше реалізовують?

Артем Ремпен: У нас немає поділу на великих та малих клієнтів. Для нашої компанії важливий кожен. Більше того, ми співпрацюємо з найменшими фермерськими господарствами, що працюють без ПДВ . Для них такий же сервіс, як для великих компаній.

Щодо культур, то це ріпак, пшениця, ячмінь, соняшник, кукурудза, горох. Вони є традиційними для нашого регіону.

Kurkul.com: Чи відчуваєте вплив такого фактора, як сезонність? У який час фермери реалізовують своє зерно більш  активно?

Артем Ремпен: Однозначно сезонність прослідковується. Так, під час зернозбиральної кампанії відбувається 60-70% усіх закупівель.

Kurkul.com: Фермерам, що продають зерно  на ваші елеватори, ви пропонуєте додатково спектр товарів та послуг? Розкажіть про них детальніше.

Артем Ремпен: Так, є форвардні програми. Наразі  ми працюємо над розширенням таких послуг, як продаж добрив, автомобільні перевезення, допомога в організації комплексного логістичного ланцюга  (тік – автомобіль – елеватор — вагон — порт).

Попитом користуються автомобільні перевезення за конкурентними цінами, зважаючи  на сезонні фактори, оплата добрив за фактом поставки. Вартість послуг суміжних організацій оплачується на пряму з урахуванням наших знижок. Ми готові, у разі потреби, поділитись вагонами, які замовили під власне зерно.

Kurkul.com: Як організований процес перевірки якості? Чи відрізняється якість зерна у великих господарствах і в фермерських?

Артем Ремпен: При покупці зерна лабораторія елеватора перевіряє якість зерна від усіх продавців. Всі наші лабораторії обладнані необхідним устаткуванням та матеріалами згідно з чинними нормами і вимогами.

При закупівлі зернових з фермерських господарств  у разі невеликого обсягу проби відбирає менеджер та доставляє на елеватор в максимально короткий строк. Якщо ж партія велика, то менеджер залучає лаборанта, і  спільно з ним робить відбір проб, які доставляються на найближчий елеватор.

Характерно, що якість зерна не залежить від розміру господарства чи партії.

Kurkul.com: Чи вплинули карантинні заходи на активність фермерів? Особливо тих, хто не планував реалізувати врожай у найближчий місяць.

Артем Ремпен: Практично ні. Ми бачимо активність у польових роботах, але забезпечуємо карантинні заходи для наших працівників і компаніям партнерам також рекомендуємо.

У зв’язку з хиткою ситуацією на зерновому ринку потрібно бути готовими реалізувати свій товар у будь-який момент, коли ціна буде вас задовольняти, адже змінюватись вона може дуже швидко. Ще радимо слідкувати за якістю зерна під час його зберігання, бо може виявитись, що на час реалізації показники вже не будуть базисними.

Kurkul.com: Хотілось би почути Ваш прогноз на цей сезон. Що може суттєво вплинути на ріст цін на зерно?

Артем Ремпен: Ми очікуємо невелике зниження урожайності. Але  зерновий ринок України буде функціонувати, хоча ціни стануть нижчими,  ніж за нинішнього сезону. Проте ще зарано конкретизувати та давати оцінку. Важливо, що в разі продовження карантину до  зернозбиральних робіт є сенс везти зерно на елеватори, бо вони більш підготовані.

Підйом або спад залежить від світової економіки в цілому. Зараз усі живуть в «урожаях на папері» в залежності від метеорологічних, фінансових чинників, а не від балансу світового споживання.

Kurkul.com: Що експерти можуть порадити фермеру: укладати зараз форварди, чи зачекати осені й продавати за майбутніми цінами?

Артем Ремпен: Ми на сьогодні не бачимо особливого сенсу у форвардах, але й спрогнозувати вектор руху фундаментальних ринків, від яких залежать ціни на зерно, майже неможливо. Наразі наша компанія не уклала жодної форвардної угоди.

Kurkul.com: Дякуємо за цікаву розмову!

© Марина Солонар, 2020 р. 

Виконано за допомогою Disqus