Час, коли елеватори диктували свої умови, а аграрії, не маючи альтернативи, на все погоджувалися, пройшли. Висока конкуренція змушує елеватори бути клієнто орієнтованими та впроваджувати нові сервіси для залучення фермерів та інших учасників ринку. На що сьогодні можуть розраховувати аграрії Київщини, які досі зберігають продукцію та намагаються отримати більш вигідну ціну в кінці маркетингового сезону, та чи можливо заощадити на послугах елеватора — розберемо на прикладі ТОВ «ОЛАМ Білоцерківський елеватор», який з початку поточного року запровадив декілька програм для клієнтів, що дозволяють суттєво зменшити видатки на послуги та отримати вищу ціну на товар.
Більшість сільгоспвиробників намагаються продавати товар навесні, коли дорожчає ціна на сільгосппродукцію, але не всі можуть зберегти продукцію належної якості на власних складах та не у всіх є можливість витрачати кошти на довгострокове зберігання на елеваторі.
Щоб отримати кращу ціну з передоплатою за товар і водночас зберегти якість зерна та заощадити кошти на зберіганні, ТОВ «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» запропонував клієнтам MPE-контракт за яким у фермера є право на протязі 45 днів з моменту підписання контракта обрати найкращу ціну на його продукцію.
Як тільки зерно потрапляє на елеватор (послуга з приймання – безкоштовна), визначається середньоринкова ціна, яка фіксується в контракті як мінімальна. У випадку зниження ціни на ринку, вона залишається незмінною, а при зростанні – фермер може зафіксувати її максимальний показник в будь-який робочий день протягом 45 днів. При цьому послуги по зберіганню товару за цей період безкоштовні та є можливість отримати передоплату за товар у розмірі до 60% від суми мінімальної вартості продукції. Таким чином, фермер зберігає товар з гарантованою елеватором якістю безкоштовно та може отримати додатковий прибуток за рахунок відтермінування продажу, а отриману передоплату витратити на потреби бізнесу, не очікуючи кошти.
Читати за темою: Кирило Бондаренко: Низький сезон на елеваторі — це початок великої економії для клієнтів
Якщо ж фермери вбачають перспективу у довгостроковому зберіганні зерна, щоб отримати максимально можливий прибуток — ТОВ «ОЛАМ Білоцерківський елеватор» і тут має що запропонувати.
Так, на Білоцерківському елеваторі пропонують програму співпраці «Вези і зберігай», яка передбачає знижку до 30% на довгострокове зберігання для тих, хоче зберігати зерно протягом 2-3 місяців, не втративши при цьому якість зерна.
Така програма діє для усіх клієнтів ― і виробників, і трейдерів. Адже слід пам`ятати, що є не тільки авто або залізнична логістика, а й складська. Саме на на ній аграрій чи трейдер буде економити до 30% при тривалому зберіганні, що дозволить отримати кращу ціну.
Якщо ж після зберігання фермера не влаштує динаміка ціноутворення на товар на елеваторі і він має кращу пропозицію на умовах DAP-порт, то він отримає знижку на відвантаження товару у розмірі 30 грн на тоні.
Для прикладу, за послуги елеватора при двомісячному зберіганні 1 тис. т зерна за умовами договору складського зберігання, клієнт повинен заплатити 120 тис. грн. Програма «Вези і зберігай» знижує цю суму до 90 тис. грн., а в разі самостійного відвантаження – загальна сума заощаджень складе 60 тисяч гривень.
Також, з 1 січня поточного року на Білоцерківському елеваторі стартувала нова програма «Один чек». За її умовами, клієнт на протязі 15 діб формує та відвантажує партію товару, яка не потребує доведення до базисних показників якості. Загальна вартість послуг елеватора за приймання, визначення якості, зберігання та відвантаження за цією програмою становить 90 грн/т зернових та 120 грн/т олійних культур.
Як зазначають представники Білоцерківського елеватора, залізнична партія в 54 вагона відвантажується за 36 годин. Тож, якщо всі домовленості укладені і справа лише за відвантаженням — така опція допоможе формувати та відправляти експортні партії у максимально стислі терміни, та дозволяє суттєво заощаджувати на логістиці.
© Андрей Яцина, 2020 р., Kurkul.com
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.