Андрій Склянко, провідний менеджер проекту фотоелектричних систем компанії «Атмосфера»

Андрій Склянко: Наші системи зрошення працюють без доступу до електромережі

5 липня 2016 663 0

Джерела альтернативної енергії користуються все більшим попитом серед українських фермерів. Нещодавно ми писали про Віктора Ланько, який планує встановити на дахах корівників ПрАТ «Чернігівського Племпідприємства» сонячні батареї для виробництва електроенергії за зеленим тарифом.

Під час виставки «АГРО 2016» команду Kurkul.com зацікавив стенд компанії «Атмосфера», яка представила в рамках заходу систему зрошення, що живиться від сонячних фотоелементів.

Докладніше про розробки компанії та про розвиток «зеленої» енергетики в Україні нам розповів провідний менеджер проекту фотоелектричних систем компанії Андрій Склянко.

Kurkul.com: Розкажіть будь ласка про продукт, який ви представили на виставці.

Андрій Склянко: Компанія «Атмосфера» — міжнародна «сонячна» компанія, яка виробляє і інсталює сонячні колектори і батареї. На виставці ми представили нове рішення для фермерських господарств — системи зрошення на базі фотоелектричних панелей. Це системи, які працюють автономно (на сонячній енергії) і живлять насос для зрошення угідь і земельзрошувальної системи.

Другий продукт — великі промислові фотоелектричні станції, розроблені під юридичний зелений тариф. Це напрямок, який набирає на території України досить великої популярності і є дуже перспективним, актуальним і цікавим для інвесторів, як закордонних, так і місцевих.

Kurkul.com: Давайте спочатку поговоримо про систему зрошення. За яким принципом вона працює?

Андрій Склянко: Якщо ми візьмемо традиційну систему зрошення, то в неї входить насос, який підіймає воду з водойми чи свердловини. В даному випадку ми пропонуємо рішення, яке замінює класичне електроживлення насоса на фотоелектричні модулі. Рішення допомагає забезпечити водопостачанням землі і не залежати від наявності електричної мережі на ділянці.

Kurkul.com: Тобто система абсолютно автономна?

Андрій Склянко: Так, звичайно. Система працює в той час, коли світить сонце. Якщо воно світить сильніше, то насос працює швидше, якщо менше — то пасивніше. Але таким самим чином відбувається і випаровування води з поверхні землі: чим яскравіше світить сонце, тим швидше вона випаровується. Тобто баланс взаємозаміни вологи в землі зберігається.

Kurkul.com: А самі насоси ви також постачаєте?

Андрій Склянко: У нас є деякі рішення, які ми пропонуємо для наших систем, але основна задача, яку ми вирішуємо — це саме електроживлення. Комплект обладнання складається з джерела живлення та частотного перетворювача, який ми підключаємо безпосередньо до насосу. Що стосується саме насосного обладнання, то наші системи живлення сумісні з будь-якими насосами з асинхронними двигунами, що працюють від однієї чи трьох фаз.

Kurkul.com: Яка продуктивність у ваших систем?

Андрій Склянко: У нас є три продукти, які ми презентуємо на виставці: на 50 м3/добу, на 150 м3/добу і 250 м3/добу. Якщо ми говоримо про найбюджетнішу систему, то вона буде складатися з 4 панелей площею в 1,6 м2. Ця система матиме потужність 1 кВТ. Друга система — це 12 панелей по 1,6 м2. Найбільша система — 20 таких панелей. При установці на покрівлю, монтажна площа кожної панелі складає 4,5 м2.

Kurkul.com: Чи користуються такі товари попитом?

Андрій Склянко: Це новий продукт, який ми презентуємо в Україні вперше. Перед тим як розпочати продаж, ми проаналізували ринок, вивчили проблематику в цій сфері і зрозуміли, що такі системи будуть користуватися попитом в нашій країні.

Сама по собі ідея автономного сонячного енергопостачання не нова, на ринку вже існує багато пропозицій, але наш продукт відрізняється найменшою вартістю за ват потужності, що обумовлено простою конструкцією та мінімальною комплектацією системи. Також вона зовсім не потребує обслуговування у подальшому, тому є дійсноавтономною.

Kurkul.com: Чи проявляють інтерес до вашої продукції відвідувачі виставки?

Андрій Склянко: Дуже багато людей цікавляться енергозбереженням взагалі, тому що на сьогоднішній день це актуальна проблема, пов’язана з ростом вартості енергоносіїв та енергетичною кризою в країні.

Відвідувачам відома технологія використання фотоелементів, геліосистем. Досить часто люди цікавляться рішенням для приватних будинків, а також приватних господарств та ферм.

Kurkul.com: Чи високий попит на системи для виробітку електроенергії за зеленим тарифом?

Андрій Склянко: 90% людей цікавляться саме системами для власного споживання і заміщення електроенергії, оскільки ці системи більш відомі у нас. Але є й ті, хто цікавиться системами для виробітку електроенергії за зеленим тарифом на продаж в мережу (юридичним зеленим тарифом).

Kurkul.com: Наскільки важко отримати дозволи на те, щоб виробляти електроенергію за зеленим тарифом?

Андрій Склянко: Зелений тариф ділиться на два типи: для приватних будинків і для юридичних осіб. Саме для юридичних осіб ця система і має складнощі при оформленні. Досить багато нюансів потрібно уточнювати з землею, по самому електричному підключенню, а найголовніше — потрібно отримати ліцензію на продаж енергії в мережу від НКРЕ. І в деяких випадках ця процедура займає від 6 місяців до 2 років.

Наприклад, наші партнери в Харкові встановили у себе на даху одного з цехів заводу 100 КВт-ну станцію. Процес підключення цієї станції тривав 3 роки і тільки в квітні цього року перший платіж у них був на рахунку. Сама процедура складна і має безліч деталей і досить багато залежить від нашої держави і наших органів регулювання.

Kurkul.com: Наскільки швидко окупається система для виробітку електроенергії за зеленим тарифом?

Андрій Склянко: Все залежить від того, де ця система буде встановлюватися, які питання виникнуть при підключенні до електричної мережі. В приватних господарствах ця система більш проста і більш зрозуміла, адже там є підвід електричної енергії до кожного будинку, є вузол обліку, є лічильник і система під зелений тариф підключається буквально за пару тижнів. З юридичним зеленим тарифом ситуація більш складна і більш розтягнута. Тому питання окупності такої системи дуже індивідуальне.

Якщо взяти якийсь діапазон, то за 3-7 років система під зелений юридичний тариф окупиться.

Строк окупності системи під фізичний зелений тариф також складає від трьох років, в залежності від використовуваного обладнання.

Kurkul.com: Дякуємо, пане Андрію, за цікаву розмову і сподіваємося, що в майбутньому «зелена» електроенергія стане більш доступною для українців.

Андрій Губін, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою