Законопроект про зміну автоматичного порядку реєстрації може стати лазівкою для корупції

5 грудня 2017 532 0
Іван Мірошніченко, народний депутат України
Kurkul.comІван Мірошніченко, народний депутат України

Законопроект № 7115 про зміну автоматичного порядку реєстрації податкових накладних може корумпувати цей процес, пише AgroPolit.com з посиланням на народного депутата Івана Мірошніченка.

На думку народного обранця, положення законопроекту містять низку змін, які негативно вплинуть на роботу прозорого бізнесу та нівелюють позитивні досягнення, котрі вже вдалося відстояти бізнесові в розмові з Мінфіном. Окрім того, ці положення можуть призвести до корупції.

За словами нардепа є два потенційних ризики:

  • Перший — можливість зупинки реєстрації будь-яких податкових накладних/розрахунків коригування керівниками фіскальних органів (окрім державних податкових інспекцій). Зупинка реєстрації може відбуватися попри затверджені критерії ризику, що передбачає можливість «ручного» втручання в роботу Системи на регіональному рівні ДФС і містить у собі корупційні ризики.
  • Другий — призупинення дії норми Податкового кодексу України, яка захищає інтереси добросовісних платників податків і гарантує неможливість анулювання податкового кредиту за належним чином зареєстрованою податковою накладною/розрахунком коригування. Адже анулювання може спричинити повернення проблем зі своєчасним відшкодуванням ПДВ.

«Головним критерієм призупинення податкових накладних у Реєстрі є перевірка на наявність ознак ризиків штучного зменшення податкових зобов’язань. За інформацією Мінфіну, нині призупиняється лише 0,3 %поданих податкових накладних. Багато учасників ринку вже отримували відшкодування ПДВ автоматично. Тепер автори законопроекту хочуть «воскресити» ручний режим і активувати з іще більшою силою механізм «відкатів», — розповідає Іван Мірошніченко.

Виконано за допомогою Disqus