Вирощування індиків планують підтримувати на державному рівні

17 грудня 2017 3696 0
Індики
pixabay.comІндики

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України вважають за потрібне підтримувати галузь індиківництва у рамках програми підтримки тваринництва на 4 млрд грн, пише Agropolit.com.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

Експерти зазначають, що попит на індичатину в Україні з кожним роком зростає на 20-30 %, а найбільший попит на таке м’ясо відзначається в Київській, Дніпропетровській та Харківській областях.

За словами Максима Мартинюка, дотації будуть отримувати тваринники в форматі відшкодування відсоткової ставки за кредитами, які залучені на будівництво тваринницьких комплексів.

«Ми плануємо встановити обмеження у 150 млн грн за однією позицією, щоб охопити якнайбільше учасників. У птахівництві ми б хотіли підтримати галузь індиківництва, але зрозуміло, що не в масштабі 4 млрд грн», — зазначив Максим Мартинюк.

Довідково: Пересічний українець щорічно споживає 0,2-0,3 кг індичатини. Це в 10 разів менше, ніж в інших країнах. В Ізраїлі цей показник становить 12 кг, у Польщі — 6 кг.

За виробництва у 20-22 тис. т м’яса індички потреба внутрішнього ринку оцінюється в 90-100 тис. т.

За словами фахівців, рентабельність бізнесу на індичатині становить у середньому 20-25%. Інтерес інвесторів до нього зростає, та існує дефіцит професійних кадрів.

Виконано за допомогою Disqus