Мінагрополітики пропонує скасувати право постійного користування землею

19 грудня 2017 2668 0
Поле
Kurkul.comПоле

Міністерство аграрної політики та продовольства України пропонує виключити можливість надання земельних ділянок на правах постійного користування. Повідомляє interfax.

Згідно з відповідним проектом закону, фізичним і юридичним особам, які мали право постійного користування земельними ділянками, буде дозволено переоформити їх в оренду терміном на 50 років, або викупити з відстрочкою платежу на 30 років.

Несільськогосподарські державні й комунальні підприємства автоматично отримають право на ділянки, які були в постійному користуванні. Водночас сільгосппідприємства державної й комунальної форм власності будуть зобов’язані переоформити землю, яка була в постійному користуванні, в оренду на 50 років.

Крім того, законопроект передбачає, що відчуження або застава земельних ділянок, які перебувають в господарському віданні або ж в оперативному управлінні, можливі при погодженні з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Несільськогосподарські ділянки, які перебувають в оперативному управлінні або в господарському віданні, також можуть бути передані в оренду виключно через земельні торги на термін не більше трьох років, сільгосппризначення — не більш ніж сім років.

Водночас передача в оренду ділянки можлива не раніше, ніж через три роки з дня надання на нього права оперативного управління або господарського відання.

«В даний час законодавча неврегульованість питання розпорядження землями на правах постійного користування породжує корупцію, а також конфлікт інтересів між землекористувачами та органами влади», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Виконано за допомогою Disqus