Кооперативи дадуть фермерам стабільність та незалежність — експерт

26 грудня 2017 449 0
Жан-Жак Ерве, експерт аграрного ринку
Kurkul.comЖан-Жак Ерве, експерт аграрного ринку

Кооперативи — це ефективний інструмент об’єднання людей у рамках вільної ринкової економіки. У цьому переконаний експерт аграрного ринку, Жан-Жак Ерве, повідомляє zerno-ua.com.

На його думку, саме кооператив підійде фермерам, які «не можуть працювати по 6 місяців, або навіть рік». Проте, їм треба допомагати і сприяти об’єднанню.

«Це дає членам об’єднання стабільність та незалежність. На жаль, представників, які можуть говорити від імені фермерських господарств чи приватних фермерів — дуже мало. Їх практично не чутно», — повідомив Жан-Жак Ерве.

Як приклад, експерт назвав кооператив Maisadour у Франції, який інвестував €40 млн у насінництво.

«Це значні інвестиції. Кооператив Maisadour — це приблизно 6 тис. сімей. У кожної приблизно по 100 га. Усього це 600 тис. га землі», — розповів експерт.

Аналітик зазначив, що прибуток розділений між сім’ями власників, а сам Maisadour не володіє 600 тис. га. Разом із тим, кооператив активно розвивається, його представники ведуть переговори з найбільшими компаніями доставки добрив, ЗЗР, насіння.

«Можна сказати, що найбільші кооперативи у Франції — це як агрохолдинги без землі. І я думаю, що в Україні могли б перейняти досвід», — переконаний експерт.

Крім того, Жан-Жак Ерве наголосив, що дуже важливо зосередитися на виробництві кінцевого продукту. На його думку, зараз ніхто не може працювати прибутково на базі 100 га. А в Україні витрачають у 4 рази менше капіталу, що дає нам певну перевагу на світовому ринку.

Виконано за допомогою Disqus