Погода створила несприятливі умови для розповсюдження гризунів у полях

606
0
Миша
pixabay.comМиша

Надмірне перезволоження ґрунту через постійні опади, підтоплення нір, а також проведення господарствами винищувальних заходів, створили негативні умови для подальшого розвитку мишоподібних гризунів та затоплення до 30 % нір. Про це повідомила Держпродспоживслужба.

Станом на 5 грудня в озимих зернових, ріпаку та багаторічних травах щільність полівок зберігається в межах допорогової та становить 0,5-3 жилих колоній на 1 га, з 1-5 жилими норами в кожній.

У багаторічних травах у господарствах Донецької, Дніпропетровської та Луганської областей, обліковують по 4-6 жилих колоній на 1 га, де проводяться знешкодження мишоподібних гризунів.

У Степу в посівах озимої пшениці відмічається малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці.

Подекуди у посівах озимих пшениці та ячменю волога погода сприяла подальшому розвитку борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей.

Переважно у центральних областях на 12-20 % обстежених площ озимого ріпаку пероноспороз, альтернаріоз, фомоз уразили 2-5 % рослин.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus