Україні загрожує дефіцит гречки — думка

9 січня 2018 1013 0
Рослини гречки
Книга здоров'яРослини гречки

Через цьогорічну низьку врожайність гречки та значні обсяги дешевого імпорту гречаної крупи чимало українських аграріїв можуть у наступному році відмовитися від вирощування цієї культури.

По це в коментарі для SuperAgronom.com сказав директор СТОВ «Перемога» і голова Міжнародної асоціації виробників гречки Микола Малієнкоо.

Ця традиційна для України культура має чималий потенціал для агровиробників. Але нестабільний ринок заважає цьому напряму нормально розвиватися.

За словами Миколи Малієнка, зараз відбувся значний обвал цін на споживчому ринку —  не завдяки перевиробництву гречки нашими аграріями, а через збільшення обсягів не лише легального, а й нелегального завезення круп із Росії. Там у цьому році якраз перевиробництво по цій культурі. Натомість погодні умови заважали українським сільгоспвиробникам отримати очікувані врожаї.

«До речі, як показали спеціально зроблені лабораторні аналізи, чимало завезеної російської гречки має низьку якість. Зокрема, вона не відповідає нашим стандартам за 9-ма показниками. Але при цьому заходить на наш ринок і демпінгує на ньому», — стверджує Микола Малієнко.

За його словами, для українських виробників цього року закупівельна ціна не перевищує 8-9 тис. грн/т. При цьому, якщо порахувати собівартість виробництва цієї культури, то часто лише орендна плата може сягати 5-6 тис. грн за гектар, а якщо додати витрати на всі агротехнічні заходи, то набігає щонайменше 12-13 тис. грн.

«Якби нормальна врожайність цієї культури, яка становить не менше 2 т/га, була досягнута, то вона залишалася б рентабельною навіть за таких цін. Але цьогорічні погодні умови не сприяли підвищенню урожайності. Деякі господарства зібрали гречки не більше 0,8 т/га. І зазнали лише збитків. Зрозуміло, що наступного року у них відпаде бажання сіяти її знову», — прогнозує голова Міжнародної асоціації виробників гречки.

Серед проблем галузі він називає також низьку технологічність вирощування гречки в Україні, адже більшість виробників — невеликі господарства, які відводять під неї по кілька гектарів чи 10-20 га. А також Микола Малієнко вважає недостатньою підтримку з боку держави виробників цієї традиційної української культури.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%