У Мінагрополітики пояснили чи продовжиться закупівля молока в населення й коли запрацює новий стандарт

12 січня 2018 269 0
Доїння корови
pixabay.comДоїння корови

 

Закупівля молока в господарств населення буде продовжено. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

«Використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду на нові вимоги до молока, прописані в стандарті ДСТУ 3662:2015, буде обмежено, проте дозволено у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Отже, закупівля молока в господарств населення буде продовжуватися», — пояснила вона.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 р. мав набути чинності стандарт ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», яким підвищуються вимоги до якості молока і врегульовується використання молока другого сорту лише для певних цілей.

Проте, розуміючи реалії галузі, Мінагрополітики ініціювало відстрочення набуття чинності оновленого стандарту до липня 2018 р. Цей час відомство використає для формування системи трансформації вимог до якості молока-сировини, гігієнічних вимог до молока й молочних продуктів при виробництві та переробці.

За словами Олени Ковальової, підвищення якості молока від другого ґатунку до першого не вимагає значних витрат. Здебільшого, йдеться про дотримання гігієни персоналу й самих тварин.

При роботі з тваринами потрібно бути в чистому одязі, використовувати чисті рукавички та дезінфікувати руки. Для доїння потрібно застосовувати чисті ємності, бажано доїльний апарат або доїльну установку, які необхідно мити й дезінфікувати після кожного доїння. Корови, у свою чергу, підлягають ветеринарному догляду. Базові рекомендації для господарств населення з гігієни виробництва молока підготовані Держпродспоживлужбою спільно зі Швейцарсько-Українським проектом SAFOSO.

«Виробникам молока необхідно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко вищої якості коштує більше, ніж другого, різниця в середньому сягає двох гривень і більше. А молоко-сировина екстра-класу користується підвищеним попитом. Зараз його частка в структурі закупівлі складає 15,5 %, а рік тому — 13,8 %. Саме ж молоко екстра-класу загалом є базою для виробництва молочних продуктів, призначених на експорт», — повідомила Олена Ковальова.

Крім того, вона зазначила, що для невеликих господарств гарним способом підвищити якість молока буде кооперація. Це дозволить спільно закуповувати і використовувати обладнання, організовувати збут, забезпечити ветеринарний догляд.

«Сьогодні через кооперативи реалізується дуже мала частка молока, хоча потенціал величезний», — зазначила Олена Ковальова.

Виконано за допомогою Disqus