Держава спрямує кошти на підвищення якості молока

19 січня 2018 257 0
Молоко у склянці
pexels.comМолоко у склянці

На забезпечення якості та безпечності виробництва молока держава надаватиме фінансову допомогу. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, передає прес-служба Мінагрополітики.

Скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники зможуть в рамках програми підтримки тваринництва (4 млрд грн на 2018 р.) та програми розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн).

«На виклики галузі в бюджеті цього року передбачена висока сума на розвиток тваринництва — 4 млрд грн. Увага буде зосереджена на будівництві та реконструкції молочнотоварних ферм, доступі до необхідного обладнання, покращення генетичного потенціалу поголів’я. Одним із інструментів буде доступне кредитування. Разом з тим, для невеликих господарств раціонально йти до підвищення якості молока через кооперацію. Адже молочні кооперативи також потрапляють під програму державної підтримки через компенсацію вартості закупленого обладнання та техніки», — зазначила Олена Ковальова.  

Водночас триває робота над наказом міністерства щодо гігієнічних вимог до виробництва, переробки та введення в обіг молока. 

«Поступовість, державна підтримка та готовність галузі є ключовими принципами перегляду діючих норм. Після визначеного з учасниками ринку перехідного періоду, використання молока другого сорту буде дозволено у виробництві нехарчових продуктів. Тому заборони на закупівлю молока другого сорту а ні з  січня, ані далі — не буде», — підкреслила заступник міністра.

Виконано за допомогою Disqus