Уряд представив «чернетку» розподілу бюджетних коштів для агросектору

17 січня 2018 407 0
Гроші
pixabay.comГроші

Стали відомі деталі розподілу бюджетних коштів для агросектору, його чорновий варіант презентували вчора на закритій зустрічі в КМУ. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив вирішити всі технічні питання і представити фінальний варіант розподілу цих коштів до 19 січня, повідомляє AgroPolit.com.

Згідно з урядовою «чернеткою» 6,3 млрд грн для агросектору на 2018 р. розподіляться наступним чином:

  • 4 млрд грн — розвиток тваринництва (замінили цією програмою минулорічну квазіакумуляцію);
  • 1 млрд грн — на фермерство;
  • 1 млрд грн — компенсація придбання с/г техніки вітчизняного виробництва;
  • 300 млн грн — садівництво;
  • 117,9 млн грн інші інструменти підтримки.

Сума виділена на розвиток тваринництва розподілятиметься так:
На банківські програми відведено 2,5 млрд грн. Ці кошти направлятимуть передусім на підтримку будівництва нових ферм та комплексів: або на здешевлення кредитів на будівництво, або на компенсацію частини власних коштів виробників, витрачених на будівництво. Максимальний кредитний ресурс під такі цілі — €10 млн на один товарний комплекс під 3 % річних на 5 років. Максимальний розмір компенсації «тіла» кредиту — 25 % від обсягу витрат. У разі необхідності, за результатами першого півріччя роботи програм, їх механізми можуть бути відкориговані. Водночас, за прогнозом, до кінця року ріст поголів’я худоби буде не менше 11 %, а надоїв молока — не менше 5 %.
Ще 700 млн грн із 4 млрд грн — бюджетна дотація на вирощування молодняку ВРХ. 500 млн — бюджетна дотація за утримання молочного стада ВРХ. Решта 300 млн грн — часткова компенсація вартості племінних тварин сперми та ембріонів.

Загальна сума підтримки фермерства розподілиться за схемою:

  • 500 млн грн — на здешевлення кредитів (із них 100 млн грн для новостворених фермерських господарств);
  • 205 млн грн — компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • 190 млн грн — компенсація вартості насіння;
  • 100 млн грн — фінансова підтримка обслуговуючих кооперативів;
  • 5 млн — компенсація вартості дорадчих послуг.

Програма компенсації вартості сільськогосподарської техніки поширюватиметься на с/г техніку та елеваторне обладнання (раніше елеваторників не включали до цього переліку — це новинка КМУ) з часткою локалізації від 40 до 60 % місцевої локалізації виробництва. Так, для тракторів вона має становити не менше 40 %. Крім того, наразі обговорюється і пропозиція, аби збільшити частку компенсації за придбання техніки з 20 до 25 %.

Гроші на підтримку садівнитва планують витратити на нарощення площ садів на понад 3 тис. га, залучення нових технологій зберігання та переробки плодів, а також створення орієнтовно 30 тис. нових робочих місць.

Виконано за допомогою Disqus