УАВК: Держспоживслужба саботує роботу насіннєвих підприємств

29 січня 2018 474 0
УАВК: Держспоживслужба саботує сезон насіннєвим господарствам
pixabay.comУАВК: Держспоживслужба саботує сезон насіннєвим господарствам

За словами виконавчого директора Української Асоціації Виробників Картоплі (УАВК) Оксани Руженкової, Держспоживслужба відверто саботує і зриває майбутній сезон насіннєвим господарствам, що ведуть експортну діяльність. За півроку фахівці Держспоживслужби не спромоглися для самих себе прояснити механізм експорту сільгосппродукції в країни Євразійського Економічного Союзу (ЄЕС), що призвело до втрати Україною дуже привабливого сусіднього ринку збуту недешевої плодоовочевої продукції. Про це вона пише на своїй сторінці у facebook.

Згідно з новими карантинними правилами ЄЕС, насіннєві господарства, що ведуть експортну діяльність, зобов’язані з моменту посіву щомісяця з кожного гектара відправляти на тестування рослини й дотримуватися ряду процедур. Проте на сайті ЄЕС вони не деталізовані й механізм не виписаний.

«Держспоживслужба зобов’язана була зробити відповідний запит і оформити отриману відповідь у вигляді методичних рекомендаій або хоча б презентації, з чим ознайомити максимально велику кількість підприємств та асоціацій», — пише Оксана Руженкова.

Крім того, вона звернулася до керівника Держспоживслуби Володимира Лапи та заступника міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої з проханням виступити 21лютого на Dutch-Ukrainian Potato Forum (Форум із картоплярства) з доповіддю-роз’ясненням, як у сезоні-2018 дотриматися всіх вимог карантинних органів ЄС.

Голова Держспоживслужби Володимир Лапа, спростовуючи звинувачення висунуті підпорядкованому йому відомству зазначив, що за даними ДФС сальдо зовнішньої торгівлі картоплею у 2016 р. становило мінус $2,6 млн, у 2017 р. — плюс $1,4 млн. Експорт у 2017 р. зріс у 2,6 рази, у тому числі в Білорусь більш ніж у 2 рази.

Читати по темі: Україна збільшила експорт картоплі за рахунок Білорусі


«Була зроблена велика робота, щоб статус вільної ділянки не поширювався на врожай 2017 р., коли реалізувати всі процедури було вже неможливо», — повідомив Володимир Лапа.

Він додав, що відомством було дано доручення по проведенню нарад із зацікавленими господарствами в областях, щоб максимально довести інформацію до господарюючих суб’єктів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

52%