Закарпатські аграрії отримали доступ до аграрних розписок

30 січня 2018 98 0
Аграрні розписки впроваджено на Закарпатті
pixabay.comАграрні розписки впроваджено на Закарпатті

Закарпаття це найменша в Україні область де обробляється лише 402,3 тис. га землі. Попри це, питома вага сільського населення області вдвічі перевищує загальноукраїнський показник — 63 %. Для забезпечення доступу закарпатським аграріям до фінансових та матеріально-технічних ресурсів, в області запроваджується новий інструмент фінансування — аграрні розписки, повідомляє національний прес-клуб «Українська перспектива».

У регіоні працює майже 1,5 тис. фермерських господарств, і за цим показником він також займає лідируючіі позиції. Разом із ними господарюють понад 100 сільгосппідприємств і близько 300 тис. особистих селянських господарств.

Фінансування аграрного сектору надзвичайно важливе питання для Закарпаття, оскільки половина земель сільськогосподарського призначення області розташована в низинній і стільки ж — у гірській місцевості. А це суттєво ускладнює їхній обробіток і потребує значно більших інвестицій у вирощування сільгоспкультур. До того ж аграріям часто дошкуляє стихія — у грудні 2017 р. було підтоплено понад 300 га сільгоспугідь. У попередні роки траплялися й більш масштабні стихійні лиха, які завдавали значних збитків аграріям.

Читати по темі: На Закарпатті підтопленими залишаються понад 1,5 тис. га сільгоспугідь.

«Агропромисловий комплекс — це не просто бізнес, це особлива господарська сфера, яка має величезне соціально-економічне значення для забезпечення нормальної життєдіяльності суспільства будь-якого регіону. Аграрний сектор Закарпаття із цим завданням справляється: в області щорічно аграрії формують від 10 до 16 % валового продукту», — повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін.

Він додав, що останнім часом в області активно реалізуються державні програми з розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства. На це торік держава виділила понад 14 млн. грн.

Посадовець зазначив, що продукція місцевих сільгоспвиробників є запитаною не лише в Україні, але й за кордоном — лише впродовж січня-жовтня минулого року її було експортовано на $100 млн.

Виконано за допомогою Disqus