На Житомирщині з 18 січня почали діяти аграрні розписки

22 січня 2018 191 0
Поле
Kurkul.comПоле

На Житомирщині з 18 січня впроваджено аграрні розписки. За словами начальника Управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Руслана Кирилюка, в області є всі підстави розраховувати, що аграрні розписки в них не лише приживуться, але й забезпечать високий результат, повідомив Національний прес-клуб «Українська перспектива».

Посадовець наголосив, що внесок фермерських господарств в аграрну галузь регіону доволі скромний, і тому цей сектор сільгоспвиробництва потрібно простимулювати. Аграрні розписки здатні впоратися з таким завданням.

Протягом 2017 р. область залучила 2,48 млрд. грн інвестиційних коштів. Тим самим до відповідного показника 2016 р. додала ще 1,485 млрд. грн. Із загального обсягу інвестиційних коштів більше половини припадає на сільське господарство. Це підтверджує його інвестиційну привабливість та перспективність.

«У зв’язку з тим, що грошей ніколи не буває багато, ми постійно шукаємо джерела додаткового фінансування наших сільськогосподарських підприємств. Це й пільгове кредитування, і товарні кредити, і співпраця з різними структурами — банками, фірмами. А сьогодні ми отримали гарну перспективу скористатися можливостями аграрних розписок, і сподіваємося, що вони посилять грошові надходження до нашого агропромислового комплексу», — пояснив Руслан Кирилюк.

Офіційному старту аграрних розписок на Житомирщині передувала серйозна підготовча робота. Зокрема, вона торкнулася й місцевих нотаріусів. Про церозповів начальник Головного територіального управління юстиції в Житомирській області Олександр Грабар.

«Вже близько 10 державних і приватних нотаріусів пройшли відповідне навчання. Це були тренінги, де їх більш детально познайомили з чинним законодавством у цій сфері, а також із практиками їхніх колег з областей, які вже працюють з аграрними розписками», — повідомив Олександр Грабар.

За його словами, упродовж першого кварталу поточного року будуть проведені спеціальні тренінги і для фахівців виконавчих служб.

«Маємо всі підстави для того, щоб 2018 р. був кращим за попередній. Уже закладено основу майбутнього врожаю — посіяно 155 тис. га озимини, і погодно-кліматичні умови є сприятливими для них. Аграрні розписки допоможуть нашим аграріям успішно працювати», — підсумував Руслан Кирилюк.

Виконано за допомогою Disqus