Посівні площі під кукурудзою не зростуть незважаючи на ріст ціни

5 лютого 2018 102 0
Українські виробники не збільшать посіви під кукурудзою незважаючи на ріст ціни
Kurkul.comУкраїнські виробники не збільшать посіви під кукурудзою незважаючи на ріст ціни

Незважаючи на те, що ціна кукурудзи в Україні досягла найвищої відмітки за останні 18 місяців, виробники не поспішають розширювати посівні площі під цією культурою. Про це повідомляє Bloomberg.

Опосередковано це пов’язано з тим, що експортні ціни на зерно досі становлять лише половину від тієї, яка була у 2011 р. Крім того, постачальникам доводиться мати справу з конкурентами з Бразилії.

Читати по темі: Кукурудза встановлює цінові рекорди

Минулорічні суворі погодні умови скоротили врожай кукурудзи в Україні на 14 %, у той час, як інші культури виявилися більш прибутковими. Цього ж року деякі українські підприємства планують ще більше скоротити посіви кукурудзи.

«Вартість кукурудзи досі лишається непривабливою для виробників, навіть після останнього подорожчання. Тому ми замість кукурудзи розглядаємо збільшення посівів соняшника й сої», — розповідає голова зернового підрозділу UkrLandFarming Віктор Спаський.

Небажання збільшувати виробництво кукурудзи може призвести до скорочення експорту наступного сезону. Українські закордонні продажі кукурудзи вже скоротилися на 16 % через менший минулорічний врожай і збільшення позиції Бразилії на ринку ЄС, який завжди був найбільшим покупцем українських зернових.

Виконано за допомогою Disqus