В Дніпрі хочуть вибороти першість за збором зерна

6 лютого 2018 71 0
Завдяки впровадженню аграрних розписок, Дніпропетровщина позмагається за першість
Kurkul.comЗавдяки впровадженню аграрних розписок, Дніпропетровщина позмагається за першість

У 2017 р. Дніпропетровська область посіла друге місце в Україні за валовим збором зернових. Із впровадженням аграрних розписок на Дніпропетровщині, у сільгоспвиробників області з’явився реальний шанс здобути першість за цим показником. Таку думку висловив перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман. Про це повідомляє національний прес-клуб «Українська перспектива».

Олег Кужман наголосив, що 5 тис. агроформувань, які працюють на Дніпропетровщині, потребують оборотних активів.

«За нашими підрахунками, їм потрібно близько 25 млрд. грн таких активів», — повідомив він.

Тому впровадження нового інструменту кредитування — дуже доречна альтернатива для місцевих фермерів, щоб отримати необхідні кошти під заставу майбутнього врожаю.

«Я представник тих, кому сьогодні дуже потрібна нова програма. Йдеться про аграріїв, а я очолюю фермерське господарство. Аграрні розписки дають можливість сільгоспвиробникам отримати доступні кошти для вирішення наших питань», — зауважив голова Постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань АПК та соціального розвитку села Віктор Дубовик.

Він нагадав про те, що дотепер аграрії покривали потребу в додаткових коштах переважно через традиційне банківське кредитування. Банки майбутній врожай беруть неохоче. Вони надають перевагу техніці. Майбутній врожай вони оцінюють з відсотковою ставкою в 0,2 %.

Виконано за допомогою Disqus