Реклама

Комітет ВРУ схвалив законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив

8 лютого 2018 116 0
Законропроект
Sharij.netЗаконропроект

У середу 7 лютого Комітет Верховної Ради України з питань транспорту одноголосно схвалив розроблений народними депутатами спільно з Держенергоефективності законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив (реєстр. № 7348 від 29.11.2018) та рекомендував Парламенту прийняти його за основу в першому читанні. Про це повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

«Україна залежна не лише від газу, а й від нафтопродуктів. Тому зважаючи на потенціал аграрного сектору, маємо значні можливості для розвитку сфери виробництва рідких біопалив. Відповідно до взятих міжнародних зобов’язань, Україна повинна досягти частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті у 2020 році не менше 10%», — повідомив директор Департаменту відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Він пояснив, що законопроект розроблено саме на виконання Директиви 2009/28/ЄС і має на меті створити нормативно-правове підґрунтя для розвитку гарантованого, прозорого та конкурентного ринку біоетанолу та біодизеля в Україні.

Законопроектом пропонується, зокрема, встановити квоти щодо обов’язкового вмісту біокомпонентів у загальному обсязі реалізованих в Україні моторних палив.

Прийняття законопроекту сприятиме:

  • створенню гарантованого ринку виробництва та використання рідких біопалив;
  • збільшенню інвестицій в цей сектор;
  • будівництву нових заводів з виробництва біоетанолу та біодизелю;
  • завантаженню спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;
  • створенню додаткових робочих місць.

Виконано за допомогою Disqus