Щороку в Україні зростає виробництво біопалива на 45%

2 жовтня 2018 405 0
Щороку в Україні зростає виробництво біопалива на 45%
lesnik.biz.ua

Обсяги виробництва біопалива щороку збільшуються на 45%. Про це повідомив президент Національної академії аграрних наук Ярослав Гадзало, передає прес-служба НААН.

Нагадаємо, енергетичні рослини можна вирощувати на 8 млн га в Україні.

«Дуже перспективною культурою є цукрове сорго, проте окремо статистика щодо нього не ведеться. Орієнтовно площа посіву цієї культури становить 1,5 тис. га. Загалом цукрове сорго є однією з найпродуктивніших біоенергетичних культур, що дають можливість отримувати понад 120 Гкал/га енергії», — повідомив Ярослав Гадзало.

Він додав, що сьогодні у структурі відновлюваної енергетики біопаливо займає 81%, проте зростання відбувається переважно за рахунок твердого біопалива, що виробляють із відходів сільського та лісового господарств.

Однією з найгостріших проблем галузі є недостатньо дієва державна політика щодо стимулювання виробництва та використання біогазу та біоетанолу.

«Чинний зелений тариф дає змогу частково підвищити привабливість виробництва електроенергії з біогазу та біомаси. Нормативно-правова база для розвитку біоетанолу не до кінця розроблена», — пояснив очільник НААН.

Виконано за допомогою Disqus