Цукрозавод на Одещині вироблятиме олію і біопаливо

2 серпня 2017 334 0
Цех заводу
dumskaya.netЦех заводу

Найближчими місяцями мають розпочати модернізацію та перепрофілювання Заплазького цукрового заводу в Любашівському районі Одеської області, пише Думская.

Підприємство вже цього року приступить до випуску соняшникової та кукурудзяної олії. У наступному році на заводі планують запустити теплоелектроцентраль, а через три роки він почне виробляти біопаливо.

ТЕЦ буде працювати на пеллетах з агропродуктів, етанол планують робити з лушпиння насіння і стебел кукурудзи.

Інвестор — компанія «Укртепло» — планує, що завод випускатиме приблизно 50 тис. т палива на рік. Проект щодо виробництва етанолу допомагав готувати Колумбійський університет (США).

Запуск нового виробництва дозволить створити більше 600 робочих місць.

Нагадаємо, всього в Одеській області три цукрові заводи — Заплазький, Котовський та Красноокнянський.

До 2009 р. підприємства належали компанії «ІНСАХАРПРОМ-К». У 2006 році «ІНСАХАРПРОМ» зазнав значних збитків і взяв кредити на суму 76 млн грн, а також випустив іменні облігації на суму 50 млн грн. У 2009 році компанія оголосила дефолт і була виставлена на продаж. Заводи припинили виробництво і дісталися банкам.

У грудні 2010 рю було прийнято рішення про банкрутство Заплазького цукрового заводу. У 2012 р. новим власникам вдалося його запустити, але ненадовго. У квітні 2013 р. підприємство зупинилося остаточно.

Виконано за допомогою Disqus