Засуха в Іспанії призвела до рекордного за 20 років скорочення водних запасів

24 лютого 2018 103 0
Засуха в Іспанії призвела до рекордного за 20 років скорочення водних запасів
pixabay.comЗасуха в Іспанії призвела до рекордного за 20 років скорочення водних запасів

Навесні 2017 р. ситуація з посухою в Іспанії була дуже серйозною. У даний час ситуація стає ще більш драматичною. Рівень запасів наприкінці січня становить 41,5 % від потреб. Це найнижчий показник за більш, ніж 20 років. Про це пише farmer.pl.

Найбільше від посухи постраждали райони Андалусії, Каталонії й центральної Іспанії. Міністр сільського господарства Ізабель Гарсія Техеріна на одному із загальнодержавних телеканалів оптимістично відгукнувся про останні снігопади в країні. Тим не менш, вони не можуть повністю виправити гідрологічну ситуацію на півострові.

Прогнози опадів у першому кварталі 2018 р. назвати оптимістичними не можна — кількість опадів в Іспанії буде трохи нижче середнього, що не дозволить поповнити запаси. Низка експертів попереджає про те, що сума опадів буде нижча, ніж у першому кварталі 2017 р., що може призвести до реальної катастрофи.

За даними Державного метеорологічного агентства (AEMET) 2017 р. був важким для формування необхідних запасів води, чий рівень став найнижчим після великої посухи в 1995 р. Це був також гідрологічний рік з одним із найнижчих рівнів опадів з 1981 р.

І все це на тлі того, що площа зрошуваних сільськогосподарських культур зростає. Міністерство сільського господарства Іспанії опублікувало дані, згідно з якими у 2016 р у порівнянні з попереднім сезоном, спостерігалося збільшення на 1,8 % орних земель, які мали потребу у впровадженні зрошення.

В іспанських публічних дебатах щодо посухи неодноразово звучать заяви, що посуха виникла в результаті необдуманої діяльності світового сільського господарства на тлі постійної потреби впроваджувати меліорацію. До того ж, сільське господарство споживає 80 % водних ресурсів Іспанії, а частка у ВВП цього сектора економіки близька до 4 %.

Проблема посухи не нова в цьому регіоні Європи, уже розпочато роботу по модернізації іригаційних систем з акцентом на скорочення використання води. Однак, за даними Національного інституту статистики, ці заходи не принесли очікуваних результатів, навпаки — споживання води збільшилася на 2,8 %. У зв’язку з нинішньою драматичною ситуацією відновилася дискусія про необхідність економії води в містах і її використання в сільгоспвиробництві.

Виконано за допомогою Disqus