В Іспанії штрафують за нелегальне розмноження саджанців

25 лютого 2018 687 0
 В Іспанії штрафують за нелегальне розмноження саджанців
pixabay.com В Іспанії штрафують за нелегальне розмноження саджанців

Одне з господарств по виробництву лохини, розташоване в провінції Уельва (Іспанія), недавно було оштрафовано за нелегальне розмноження саджанців сорту Snowchaser. У постанові суду йдеться, що є достатньо доказів порушення прав промислової власності відповідно до Кримінального кодексу Іспанії, повідомляє fruit-inform.com.

Суд розглянув справу після подачі скарги фірмою Geslive, що займається охороною сортів і захистом інтелектуальних прав їх творців. Господарство-правопорушник придбало посадковий матеріал невстановленого походження й нелегально розмножила його до кількості 1475 рослин. Вирок суду, що не підлягає оскарженню, передбачає виплату компенсації в розмірі € 4128 і знищення всіх саджанців Snowchaser.

Права інтелектуальної власності на цей сорт належать університету у Флориді (США), а ліцензія на його розмноження й поширення в Іспанії належить фірмі Rústicas del Guadalquivir.

В Іспанії нелегальне розмноження захищених сортів рослин має критичний вплив на розвиток усієї галузі. З усіх обстежених поліцією розплідників у 2016 р. 53 % займалися нелегальним розмноженням сортів різних рослин.

За словами представників фірми Geslive, це масове шахрайство має наслідки не тільки для селекціонерів нових сортів, а і для розвитку всієї галузі, оскільки створює нечесну конкуренцію для більшості виробників, які прагнуть дотримуватися закону.

Виконано за допомогою Disqus