Аграрії звернулися до міжнародних установ з проханням повернути експортний ПДВ на олійні

26 лютого 2018 107 0
Аграрії звернулися до міжнародних установ з проханням повернути експортний ПДВ на олійні
podrobnosti.ua

Аграрії спільно з депутатами звернулися до міжнародних фінансових установ (серед яких МВФ та ЄБРР) з проханням допомогти повернути виробникам експортний ПДВ для виробників олійних та технічних культур. Про це пише народний депутат Іван Мірошінченко у своєму блозі на AgroPolit.com.

Нагадаємо, за оцінками  експертів, скасування експортного ПДВ для олійних культур призведе до падіння їхньої ціни на 16,7 %. Тому парламент закликають якнайшвидше прийняти законопроект №7403-2. Якщо уряд не дослухається, аграрії обіцяють вийти з протестом. Парламент відклав скасування експортного ПДВ на технічні культури та скасував цю норму для олійних культур. Тож наразі неповернення експортного ПДВ для експорту насіння соняшнику взагалі скасовується, а для ріпаку відклали скасування до 1 січня 2020 р. (тобто ще на 2 роки), по сої — до 1 вересня 2018 р. (і ця норма про неповернення ПДВ вводиться лише на 3 роки).

«Законопроекти 7403-2 та 4355, незважаючи на вимоги Віче, листи депутатів і профільних асоціацій, не включено до порядку денного наступного пленарного тижня у Верховній Раді. Та що там говорити, якщо блокується навіть винесення проекту 7403-2 на засідання профільного парламентського Комітету з питань податкової та митної політики. У зв’язку із тим, що аграріїв у своїй державі ігнорують та не чують, провідні асоціації вимушені були звернутись навіть до міжнародних фінансових установ, серед яких МВФ та ЄБРР, зі скаргами на скандальні норми. Уже в понеділок на погоджувальній раді у парламенті гостро буде поставлено питання про невідкладне включення до порядку денного та розгляд Верховною Радою проектів 7403-2 та 4355 за підтримки ряду народних депутатів та навіть цілих парламентських фракцій. У разі невиконання цих вимог фермери можуть вдатися до радикальних кроків, про які обіцяли на Віче», — пояснив Іван Мірошніченко.

Виконано за допомогою Disqus