Експерти запідозрили змову у зростанні цін на яйця

28 лютого 2018 205 0
Зростання цін на яйця може бути результатом змови виробників
Зростання цін на яйця може бути результатом змови виробників

Всеукраїнська асоціація постачальників торговельних мереж проаналізувала стрибки цін на курячі яйця за останні три роки та запідозрила змову виробників. Про це написав генеральний директор у Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначає, що на ринку курячих яєць може бути картельна змова виробників.

«Є підстави говорити про картельну змову на ринку виробництва курячих яєць. Насамперед деяких із найбільших виробників. За останні роки ми були свідками безпідставного зростання вартості гречки та курячого м’яса, та були підстави вважати це зловживанням та картельною змовою», — пише Олексій Дорошенко.

Він зазначає, що ринок курячих яєць є, мабуть, останнім в Україні, який поводить себе за неринковими правилами. Ціна на цей продукт протягом всього року то підвищується до максимуму, то знов падає після зниження споживчого попиту та зменшення експорту. Однак цього січня ціна, замість того, щоб падати після досягнення піку, демонструє стабільність та навіть ріст. 

«Аналіз даних останніх трьох років показує, що цього року цінова тенденція відмінна від двох попередніх», — зазначає експерт.

За словами експерта, у січні 2016 р. ціна на курячі яйця, за даними державної статистики,  знизилась на 16 %. У січні минулого року ситуація повторилась, цей продукт показав падіння вартості на 11 %.

«Цього року державний моніторинг фіксує зростання вартості на 2 %, із 30,2 грн/десяток до 30,8 грн/десяток. Але з урахуванням зміни методики рахування, тобто переходу з підрахунків вартості яєць 1-2 категорії до середньої ціни одразу 1, 2 та вищої категорії, можна говорити про 18 % зростання, із 26 грн/десяток до 30,8 грн/десяток», — пише експерт.

Перевірка виробників курячих яєць антимонопольним органом повинна включати дослідження ціни, за якою продукція продається магазинам або оптовим покупцям у нашій країні, та експортної ціни. Якщо з’ясується, що експортні ціни є значно нижчими за продаж на внутрішньому ринку, то є всі підстави говорити про антиконкурентні дії. 

Виконано за допомогою Disqus