Птахівники запевнили про відсутність цінової змови на ринку яєць

2 березня 2018 471 0
Птахівники запевнили про відсутність цінової змови на ринку яєць
pixabay.com

В Асоціації «Союз птахівників України» заявили про відсутність картельної змови, щодо цін на яйця. В Асоціації також запевнили, що нещодавня заява про змову Голови Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка за своїм змістом є неправдивою та безвідповідальною. Про це повідомила прес-служба Асоціації.

В Асоціації повідомили, що птахофабрики формують свої оптово-відпускні ціни, виходячи виключно з економічних факторів і відповідно не впливають на рівень роздрібних цін, які встановлюють торгівельні мережі.

«Відпускні ціни виробників на сьогодні мають певну тенденцію до зниження, яке з початку січня цього року склало 5,6 %. На сьогодні по найбільш вживаній категорії яйця «С1» середня відпускна ціна становить 22 грн/десяток. Тому незрозуміло, звідки пан Дорошенко взяв вартість у 30,8 грн/десяток, та до якої категорії яєць вона відноситься», — ідеться в повідомленні птахівників.

Вони також нагадали, що для ринку яєць притаманна сезонність у формуванні відпускних цін, на яку суттєво впливає наявність виробництва яєць у господарствах населення на рівні 45 % від загального виробництва.

В Асоціації зауважили, що якщо відпускні ціни виробників у січні дещо знизилися, то тут вже постає питання до оптових покупців та роздрібних мереж — чому не відбувається зниження цін хоча б на ті ж 5 %? 

«На сьогодні, ми не бачимо передумов для зниження цін на яйця, про що неодноразово повідомлялось в ЗМІ та прогнозувалась така цінова тенденція аж до повноцінної дії сезонних чинників», — повідомили птахівники.

Вони також наголосили, що собівартість виробництва яєць постійно збільшується через ріст цін на основні її складові. Це в першу чергу зростання цін в минулому році на корми на 17 %, на комунальні послуги на 10 %, на паливно-мастильні матеріали на 30 %, підвищення заробітних плат в секторі більш ніж на 25 %, знецінення національної валюти по відношенню до євро за рік склало більше 20 %, а це прямий вплив на вартість ветеринарних препаратів, вітамінів, кормових добавок, обладнання, яке закуповується переважно у європейський виробників. Тенденції збільшення собівартості тривають і на початку цього року.

Виконано за допомогою Disqus