Під час панельної дискусії на АГРОПОРТ Схід Харків 2017

День яйця, екс-міністри та кулінарна битва — цікаве з АГРОПОРТ Схід Харків 2017

Служба новин 9 жовтня 2017 211 0

Харків вже четвертий раз приймав відвідувачів на Міжнародному форумі АГРОПОРТ Схід Харків 2017, який відбувся 6-7 жовтня. Цього року виставка проходила у рамках Всесвітнього дня продовольства (WFD). Журналісти Kurkul.com теж були присутні на форумі. У нашій імпровізованій студії побувало багато гостей, давніх і нових знайомих. Але перш ніж ми розпочнемо цикл публікацій «слідами АГРОПОРТУ Схід Харків 2017», поговоримо про те, як все пройшло.

Коротко про головне

Приймали відвідувачів у терміналі С Міжнародного аеропорту «Харків».

На площі у 10 тис. м2 зібралися близько 7 тисяч відвідувачів, 200 підприємств-виробників техніки, добрив, насіннєвого матеріалу, сільгосптоваровиробників, а також 30 міжнародних фінансових установ і організацій, вищі навчальні заклади та наукові установи. Були присутні і представники органів місцевого самоврядування та державної влади. Окрім виставки сільгосптехніки «просто неба» та стендів учасників у критому павільйоні, у трьох конференц-залах постійно тривали панельні дискусії. Під час форумів та конференцій виступили понад 60 спікерів. На це і був направлений основний акцент, адже вже вкотре організатори виставки наголошують, що цей захід є своєрідною платформою, де представники різних «світів» агробізнесу можуть почути один одного та налагодити співпрацю.

Першого дня відбулися панельні дискусії на теми реалізації проектів, говорили про перспективи розвитку часникової галузі, інфраструктуру в сільському господарстві та доступ до малих і середніх виробників продукції. А також пройшов бізнес-форум «Зовнішні та внутрішні ринки продовольства в Україні». У рамках святкування Всесвітнього Дня яйця провели панельну дискусію, де обговорювали питання птахівництва, яку завершили розважальною частиною — вікториною, дегустацією страв з яєць та горілки з яєчних жовтків.

Читати по темі: Для задоволення попиту на часник достатньо 4 тис. га — UkrUP

АГРОПОРТ Море 2018

Першого дня під час офіційної частини форуму представники Харківської, Львівської та Херсонської областей підписали Меморандум порозуміння між обласними державними адміністраціями. Це «порозуміння» передбачає обмін досвідом у сфері розвитку сільськогосподарської кооперації і не тільки.

Під час підписання Меморандуму про порозуміння

Також Меморандум про співпрацю підписали і представники Харківськго тракторного заводу (ХТЗ) та Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва (ХНАУ ім. В.В. Докучаєва). На взаємовигідних умовах сторони домовились залучати студентів-практикантів безпосередньо до роботи на техніці, що є чужовою можливістю опанувати не лише теорію в стінах навчального закладу, а й приступити до практики ще зі студентських лав.

Окрім цього організатори АГРОПОРТ Схід Харків 2017 зробили важливу заяву: у 2018 р. Міжнародний форум вперше відбудеться у Херсоні. Це означає, що виставка «покриє» вже майже всі частини України, що дає додаткові можливості як відвідувачам та гостям, так і учасникам та представникам місцевих рад та аграрного Міністерства. До того ж у Херсоні АгроПорт відбудеться з 26 по 28 липня, саме в курортний сезон. Тож організатори вже очікують наплив відвідувачів, які відправившись на Південь заодно зможуть провести кілька днів на морському пляжі.

Читати по темі: На виставці Агропорт Харківщина, Львівщина і Херсонщина підписали меморандум про співпрацю

AGROPORT Awards Kharkiv

Завершальним акордом першого дня форуму стала церемонія нагородження кращих сільгоспвиробників Харківщини AGROPORT Awards Kharkiv. У церемонії взяли участь понад 100 агропідприємств області. Нагороди переможцям вручали керівник проекту AGROPORT East Kharkiv 2017 Дмитро Титаренко та перший заступник Харківської облдержадміністрації Марк Беккер.

Фото Дмитра Титаренка з мережі FaceBook

Аграріїв відзначили у номінаціях:

  • «Кращий платник податків»
  • «Кращий роботодавець»
  • «Найбільша частка у виробництві (78% за І півріччя 2017 року)»
  • «Досягнення в інноваціях»
  • «Суспільно відповідальний бізнес»
  • «Постійний технологічний розвиток»
  • «За постійне підвищення врожайності»
  • «За великий внесок у розвиток агропромислового комплексу»
  • «Якісний продукт»
  • «Лідер галузі»

Читати по темі: На АГРОПОРТ Схід Харків 2017 визначили найкращі підприємства Харківщини

Другий день виставки пройшов під гаслом «Змінюється клімат — змінюється сільське господарство». Відтак 6 жовтня провели різні дискусії у рамках CLIMATE SMART AGROFORUM, де торкнулися основних проблем зміни клімату в Східній Україні. Аграрії розповідали про селекцію нових посухостійких сортів рослин, адаптованих під зміну погодних умов, а бджолярі, які також постраждали від засухи, шукали шляхи вирішення проблем під час дискусії «Бджільництво як складова частина в економіці України».

Віце-президент Спілки Пасічників України Денис Солдатов

Читати по темі: Пасічники назвали переваги кооперації

Окрім цього відбувся і круглий стіл «Органічне виробництво — майбутнє вже сьогодні», під час якого виступили основні гравці ринку органіки, які поділилися власним досвідом.

Східноукраїнський День Поля

Під час АГРОПОРТу Схід Харків 2015 організатори вперше додали до формату виставки ще й  День поля. Такий формат сподобався і відвідувачам, і організаторам виставки, тож у 2017 році третій день форуму також був присвячений польовим випробуванням, які відбулися на демополі ХНАУ ім. В. В. Докучаєва. До слова, це і стало першим кроком співпраці між університетом і ХТЗ, адже до випробувань на полях були залучені і студенти. Саме під час демочастини аграрії змогли на власні очі побачити роботу техніки, яка до цього непорушно «красувалася» у павільйоні виставки. В полі були представлені трактори, комбайни та агрегати компаній AMAZONE, John Deere, Merlo, STOLL, CASE IH, KRONE, WEIDEMANN, DEUTZ-FAHR, JYMPA, APV, Укрсільгоспмаш тощо.

Сільгосптехніка на виставці АГРОПОРТ Схід Харків 2017

Також третього дня агровиробники мали нагоду провести текст-драйв позашляховиків. Поспілкуватися у неформальній обстановці аграрії могли під час міського пікніку.

Під час екселюзивного інтерв’ю Kurkul.com керівник проекту AGROPORT Ukraine Дмитро Титаренко поділився секретом, що вже задумується над тим, що у майбутньому на демоділянках відвідувачі зможуть побачити і тваринницьку експозицію, якої, нагадаємо, до цього не передбачав Міжнародний форум AGROPORT Ukraine. Нововведення можуть вступити в дію вже під час Херсонського АгроПорту.

Керівник проекту AGROPORT East Kharkiv 2017 Дмитро Титаренко

Деталі розмови з Дмитром Титаренком читайте згодом на Kurkul.com.

Тепер хочемо виділити ще кілька моментів AGROPORT East Kharkiv 2017.

Менше учасників

Порівняно з минулими форумами, цього року АгроПорт у Харкові зібрав не так багато відвідувачів. Як пояснюють організатори виставки, це пов’язано з тим, що у 2017 році вирішили запрошувати на захід виключно аграріїв, зробивши адресну розсилку. Тим самим звузивши коло гостей до суто аграрної спільноти.

Кулінарний кубок

Якщо ви думаєте, що кулінарні бої, які проходили безпосередньо у критому павільйоні форуму не мають відношення до самого АгроПорту і є виключно розважальним заходом — ви помиляєтеся. Насправді ж, це продуманий хід. Адже запросивши шеф-кухарів із відомих ресторанів організатори виставки хотіли таким чином познайомити кулінарів із виробниками української продукції. Адже на форумі були присутні і сировари, і бджолярі, і винороби та інші крафтові виробники, продукцію яких можна було продегустувати безпосередньо під час АгроПорту.

Повернення колишніх

Під час однієї з панельних дискусій ми зустріли екс-міністра аграрної політики України Ігоря Швайку, який виступив зі словом щодо стану аграрної освіти в Україні. Він зазначив, що питання формування державної політики в галузі аграрної освіти сьогодні «просто залишилося на відкуп».

Екс-міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка

Читати по темі: Аграрну освіту залишили на самотік — Швайка

Натомість, міністра аграрної політики і продовольства України Тараса Кутового, який подав у відставку ще 23 травня, досі не видно і не чути. З неофіційних джерел нам повідомили, що увесь цей час Тарас Кутовий перебуває на лікарняному.

Нагадаємо, з 19 по 21 квітня 2018 р. АгроПорт пройде на Львівщині, а вже у липні гостей прийматиме Херсон.

Більше про форум ви можете не лише прочитати, а й побачити у наших фотозвітах.

VI Міжнародний форум АГРОПОРТ Схід Харків 2017. День перший

VI Міжнародний форум АГРОПОРТ Схід Харків 2017. День другий

На виставці є можливість побачити не лише сільгосптехніку =)

Більше інформації від спікерів АГРОПОРТ Схід Харків 2017 вже зовсім скоро читайте на нашому сайті.

© Вікторія Сумченко, Kurkul.com, 2017

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою