Кількість випадків АЧС скоротилася — Лапа

3 березня 2018 127 0
Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби
Kurkul.comВолодимир Лапа, голова Держпродспоживслужби

Динаміка поширення АЧС у поточному році значно скоротилася у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, якщо в минулому році за січень-лютий було зафіксовано 48 випадків, то в поточному за два місяці — 38. Про це повідомив голова ДержпродспоживслужбиВолодимир Лапа.

«Якщо ми говоримо про січень-лютий поточного року, то із загальної кількості зареєстрованих випадків АЧС більшість (22 випадки) виявлені саме в дикій фауні, і лише 13 — серед домашніх свиней та 3 інфіковані об’єкти. Це докорінно відрізняється від тогорічної ситуації: у перші два місяці 2017 р. із 48 випадків АЧС 46 — серед свійських свиней і лише 2 — серед диких», — заявив Володимир Лапа.

Володимир Лапа зазначив, що виявлення спалахів АЧС серед диких кабанів слід розцінювати як позитивне явище, оскільки кожне виявлення вірусу в дикій фауні зменшує ризик занесення вірусу в господарства населення і, відповідно, зниження втрати поголів’я.

За його словами, у 2017 р. особлива увага була приділена активному моніторингу стану захворюваності серед диких кабанів на території областей шляхом діагностичного відстрілу кабанів та провадження програм лабораторного моніторингу цих туш.

Для оптимізації заходів із локалізації та недопущення поширення вірусу АЧС Держпродспоживслужба напрацювала зміни до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС (наказ Мінагрополітики від 07.03.2017 № 111).

«Робота в цьому напрямку і далі триває. Для прикладу, уже підготовлений проект змін до Інструкції, які передбачають застосування принципів компартменталізації та регіоналізації», — додав голова Держпродспоживслужби.

Разом з тим, у поточному році на протиепізоотичні заходи у бюджеті передбачено 687 млн грн (у 2017 р. держава виділила всього 113,7 млн грн).

За словами Володимира Лапи, комплекс заходів та забезпечення Держпродспоживслужби належним фінансуванням на проведення протиепізоотичних заходів дозволить стабілізувати епізоотичну ситуацію та значно оздоровити територію України від АЧС.

 

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%