У Новій Зеландії боротимуться з дикими кроликами за допомогою вірусу

5 березня 2018 297 0
У Новій Зеландії боротимуться з дикими кроликами за допомогою вірусу
getfarming.co.nzУ Новій Зеландії боротимуться з дикими кроликами за допомогою вірусу

Дикі кролики — серйозна проблема для природи й сільського господарства Нової Зеландії. Уряд країни випустить новий вірус для боротьби з нашестям цих шкідників. Фермерські організації підтримали плани уряду Нової Зеландії, назвавши їх «величезним полегшенням», повідомляє УНІАН.

Уряд Нової Зеландії оголосив про плани розповсюдити серед диких кроликів новий штам вірусу геморагічної хвороби кролів для зниження популяції. Очікується, що вірус може вбити понад 40 % популяції.

Мова йде про «корейський» штам вірусу RHDV1-K5. До «чеського» штаму RHDV, який був випущений фермерами в 1997 р., у кроликів у Новій Зеландії виробився імунітет.
За даними міністерства сировинної промисловості Нової Зеландії, збиток від кроликів за рік у середньому становить $36 млн виробничих втрат і $18 млн у витратах на боротьбу зі шкідниками.

Водночас, захисники тварин назвали метод негуманним і вказали на можливу небезпеку вірусу для домашніх кроликів. Проти кроликів у Новій Зеландії досить довго використовували традиційні методи боротьби, серед яких — відстріл, отруєння, викурювання з нір, установка захисних огорож. Але чиновники стверджують, що проблема настільки велика, що ці методи вже не вирішують її.

Виконано за допомогою Disqus