У посівах озимих зменшилася кількість гризунів

21 січня 2018 117 0
Озимі
Kurkul.comОзимі

Через затоплення нір опадами відмічається зниження кількості гризунів нна 30 % (Івано-Франківська, Рівненська, Херсонська обл.). Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Озимі зернові та ріпак перебувають у стані зимового спокою.

Скрізь до встановлення снігового покриву мишоподібними гризунами заселено 5-35, макс. 80 % (Кіровоградській, Івано-Франківської області) обстежених площ озимих зернових та враховується 0,5-4 жилих колоній. На 3-56 % площ озимого ріпаку нараховується 0,5-4, макс. 5 жилих колоній.

Інтенсивність подальшого розвитку, поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів.

Аналізом виїмок продовольчого та фуражного зерна у зерносховищах, складських приміщень на наявність комірних шкідників встановлено, що фуражна пшениця у господарствах Кіровоградської області слабо заражена борошноїдом, фуражний ячмінь у Рівненській області слабо заселений комірними кліщами. В партії гороху в Рівненській області виявлено 2 екз. брухусу на виїмку. Обстеженням зерна пшениці, ячменю, кукурудзи в інших областях комірних шкідників не було виявлено.

Виконано за допомогою Disqus

- 6° ... - 8°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

67%