Фермери повідомили, кого хочуть бачити у комісії по розподілу коштів

5 березня 2018 706 0
Фермери повідомили, кого хочуть бачити у комісії по розподілу коштів
economics.unian.ua

Фермери переконані, що виділений мільярд повинен освоюватися прозоро. Про що вони повідомили першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка та заступника міністра з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктора Шеремету на 28-му з’їзді Асоціації фермерів та землевласників України (АФЗУ). Про це повідомляє AgroPolit.com.

За словами голови Драбівської районної організації АФЗУ Валерія Перепелиці, сьогодні вже є досить багато охочих «осідлати» фермерські кошти, тому він пропонує обирати склад комісії, яка розподілятиме ці кошти у співвідношенні один до трьох.

«Для зменшення корупції, до комісії з розподілу бюджетних коштів повинні увійти: 1/3 державних службовців, 1/3 учасників Асоціації фермерів, 1/3 — дорадників та науковців», — пропонує він.

Голова організацій АФЗУ Львівської області Ярослав Кардаш наголосив, що украй важливо, щоби в комісіях основну частину становили члени регіональних організацій Асоціації фермерів, щоб забезпечити прозорість фінансової підтримки. Також важливо, щоб кошти розподіляли не в Києві, а на місцях.

Окрім того, за його словами, треба бути дуже уважним до всього механізму розподілу держкоштів, бо вже сьогодні створюються схеми, щоб «розпиляти» цей мільярд.

«Сьогодні ми говоримо про 1 млрд грн, а під нього вже створюють фермерські господарства, не за рахунок простих селян, а за рахунок холдингів. Вони нібито відокремлюють земельну ділянку, щоб створити фермерське господарство, чи зробити обслуговуючий кооператив за рахунок колишніх членів холдингу, який знову отримає кошти з державного бюджету. В такому випадку асоціації не зможуть нічого зробити, з ними ніхто не рахується на рівні Укрдержфонду», — наголошує Ярослав Кардаш.

Своїх колег підтримав голова АФЗУ Гощанського району Олег Поліщук. За його словами, щоб виділений мільярд гривень було використано справді для фермерів, за цим повинна дивитися асоціація, бо знайдеться багато тих, хто захоче простягнути руки до цих грошей, особливо до тих півмільярда, які покривають відсоток кредиту банку.

Виконано за допомогою Disqus