В Україні можна вирощувати креветки з рентабельністю 18% — експерти

7 березня 2018 342 0
В Україні можна вирощувати креветки з рентабельністю 18%
pixabay.comВ Україні можна вирощувати креветки з рентабельністю 18%

Багато українців охоче купують морепродукти. Істотну частку серед них займають креветки. В останні роки наші співвітчизники стали вживати їх на 30 % більше і придбали у 2017 р. близько 2 тис. т цієї продукції. Фахівці Pro-Consulting розробили бізнес-план, який дозволить виробляти понад 5 т королівських креветок щорічно. Створена відповідно до цього плану ферма працюватиме з рентабельністю продажів 18,7 %. Тобто, кожні 30 грн доходу буде приносити підприємству майже 6 грн чистого прибутку. Про це повідомляє Pro-Consulting.

Внутрішньоукраїнське виробництво поки не може забезпечити необхідні обсяги креветки. Та й ракоподібні, яких можна виловити в наших морях, сильно відстають за розмірами і смаком від популярної у всьому світі білої або королівської креветки. Але, завдяки розвитку технологій, сьогодні зовсім не потрібно бути морською державою, щоб виробляти морепродукти. Можна просто створити спеціальні ферми, на яких і вирощувати корисних морських тварин.

Виробництво на фермах не залежить від примх природи. Креветкам не загрожують ні кліматичні зміни, ні хвороби, ні хижаки. Немає ніяких труднощів із тим, щоб отримати улов. Діяльність підприємства здійснюється ритмічно, на плановій основі. На цей час, 40 % креветок, які продаються у світі, вирощені в штучному середовищі.

Для створення такого господарства будуть потрібні кошти в розмірі € 330 тис. Найдорожчою й головною частиною проекту є установка замкнутого водопостачання. Завдяки їй, ферма не буде залежати від зовнішнього середовища і зможе вирощувати креветок, які по корисності і смаковим якостям не відрізнятимуться від виловлених у відкритому морі.

У процентному співвідношенні розподіл коштів на втілення в життя бізнес-плану виглядатиме так:

Виконано за допомогою Disqus