В Україні можна заробляти на вирощуванні королівських креветок — експерти

6 грудня 2017 660 0
Креветки
pixabay.comКреветки

Споживання королівських креветок в Україні за останні роки збільшилася на 30% і склало в 2016 р. 2 тис. т. Зростаючий український ринок креветок, наповнюється в основному за рахунок імпорту, проте надає хороші перспективи для виходу на нього конкурентному вітчизняному виробнику. Для налагодження виробництва королівських креветок на території України фахівці Pro-Consulting підготували бізнес-план організації креветочної ферми.

Головними його перевагами буде порівняно низька ціна при подібній якості продукції. Крім того, свіжі креветки матимуть більш високі споживчі властивості в порівнянні із замороженими закордонними аналогами.

Створення подібних  ферм на сьогодні світовий тренд, так як таке підприємство дозволяє здійснювати виробництво на плановій основі, уникаючи ризиків, пов'язаних з морським ловом. За даними організації ООН з продовольства і сільського господарства, на фермах уже вирощується 40% від загального обсягу креветок на ринку.

Проектом передбачається створення виробничого комплексу з розведення креветок на базі установки замкнутого водопостачання (УЗВ). Саме технологія УЗВ дозволяє вирощувати морських тварин, нетипових для української природи, зі збереженням притаманних їх диким родичам смакових властивостей.

Перевагами такої установки є:

  • незалежність від зовнішнього клімату;
  • повне управління всіма процесами, що впливають на зростання креветок: підігрів води, оптимізація її хімічного складу, годування;
  • відсутність впливу негативних факторів відкритою природного середовища, таких як хижаки і поширення хвороб;
  • висока щільність посадки креветок дозволяє економити виробничі ресурси і площа.

За рік на такій фермі можна виростити 5245 кг креветок. Які планується реалізовувати в свіжому вигляді на внутрішній ринок в безпосередній близькості від підприємства. Це необхідно враховувати при виборі його місця розміщення.

Розрахункова рентабельність продажів при ціні реалізації 900 грн/кг складе 18,7%, тобто кожні 30 грн доходу принесуть підприємству майже 4 грн чистого прибутку.

Виконано за допомогою Disqus