Конкуренти вдаються навіть до підпалу молочних кооперативів — досвід

9 березня 2018 278 0
Молочний кооператив
Kurkul.comМолочний кооператив

Сільскогосподарські обслуговуючі кооперативи (СОК) в Україні стикаються з багатьма викликами, серед яких і жорстка та, іноді, нечесна конкуренція. Часом справа доходить і до фізичного знищення майна. Про це йдеться в матеріалі Чому в Україні помирають кооперативи? на Кurkul.com.

Наприклад, кооператив «Жовтневий», що у Токмацькому районі Запорізької області, був створений 4 грудня 2008 року, і тоді налічував 22 члени. Другого березня 2013 року тут зібрали перші 367 л молока.

За час свого існування кооператив зіштовхнувся із жорстким конкурентним середовищем. Конкуренти розповсюджують неправдиву інформацію про кооператив (несвоєчасні розрахунки; корови на балансі СОКу; неможливість виходу з членів СОКу тощо). Окрім цього «Жовтневий» пережив підпал — дах будівлі, в якій знаходився офіс кооперативу, був повністю знищений, але вже через два дні після пожежі робота кооперативу продовжилась.

Ще однією перешкодою на шляху розвитку кооперативу стає постійна участь у господарській діяльності членів СОКу, існують проблеми з регулярною здачею молока від малих господарств. Саме через це з’являється ще одна проблема — вибудова ефективної логістики. Внаслідок нерегулярного збуту молока виникає необхідність постійно змінювати маршрути, щоб мінімізувати витрати на логістику.

«Кооператив намагався диверсифікувати діяльність, саме тому 18 травня 2017 року, завдяки підтримці ЄС ПРООН, був відкритий міні-цех з переробки молока. Сьогодні ми виготовляємо сметану, бринзу, рікотту та халумі. Головною особливістю кооперативу є те, що його члени є його власниками, які делегують свої обов’язки і права Правлінню та Голові кооперативу. На власному досвіді кооператив впевнився, що без вдалого менеджменту та без використання інструментів управління, неможливо розвиватися. Саме тому ми ведемо управлінський облік, Scorecard, економіку дня — ці інструменти допомагають нам аналізувати наше сьогодення та планувати наше майбутнє», — розповідає  виконавчий директор Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Жовтневе» Наталія Горенко.

Наразі в кооперативі 187 членів і вісім сімейних ферм (дві на 6 голів, дві на сім, одна на 10 голів, одна на 16 та дві на 20 голів).

З вересня 2017 року по січень 2018 року «Жовтневим» було зібрано 322 т молока. Кооператив вже працює на території 24 сіл та охоплює чотири райони області, але в найближчий час планується розширення території збору молока.

Виконано за допомогою Disqus