Експерти не очікують подорожчання картоплі

14 березня 2018 129 0
Ціни на картоплю залишилися на рівні минулого сезону
pixabay.comЦіни на картоплю залишилися на рівні минулого сезону

Серед всіх овочів «борщового набору» найбільше подорожчали морква та буряк — у 4 рази, а цибуля та капуста у 2 рази. Ціни ж на картоплю залишаються на рівні минулого року.  Цього сезону, як і минулого подорожчання картоплі не очікується. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Ми не очікуємо суттєвих змін на ринку картоплі до кінця сезону, ціни на продукцію скоріше за все лишатимуться на відносно низькому рівні через велику пропозицію», — коментує ситуацію виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова.

За її словами, в серпні та вересні картоплю активно скуповували перекупники, розраховуючи на ріст цін взимку. Цього не сталося, тому вони почнуть активно розпродувати продукцію у березні.

«Враховуючи це, а також невисоку якість картоплі в цьому сезоні ми хотіли б, але не можемо прогнозувати більш високі ціни», — додала Оксана Руженкова.

Вона зазначила, що через незадоволеність фінансовою складовою, кількість виробників картоплі в Україні скорочується. Ті, хто залишився у цьому бізнесі, скорочують площі, але роблять акцент на збільшенні врожайності, вирощуванні картоплі на переробку, насінництві сортів картоплі на переробку і паралельно інвестують в передпродажну доробку продукції та розширення сезону реалізації.

«Збільшення площ ранньої картоплі — це вже сталий тренд. Дійсно, сьогодні Південь — це хіба що не єдиний регіон країни де площі під картоплею зростають. Виробників не лякають конкуренція із Єгиптом та перепони, пов’язані із експортом», — розповіла експерт.

За інформацією УАВК, більшість господарств сьогодні пропонують картоплю по 4,0-4,5 грн/кг, картопля екстра-класу на мережі супермаркетів продається майже в 1,5 рази дорожче — по 6,0-8,0 грн/кг. Середня експортна ціна української картоплі становить €0,12-0,14 /кг.

Виконано за допомогою Disqus