Заготівельники лісових ягід мають робити відрахування на науку

19 березня 2018 1027 0
Чорниця
pixabay.comЧорниця

Великі заготівельники лісових ягід мають частину плати за використання дикорослих ягід направляти на науку — для проведення досліджень та заходів зі збереження і відновлення ягідників.

Про це повідомив експерт BRIDGES Business ProgramAgricultural Extenscoin Center BRIDGES Валерій Коновальчук під час форуму «Органічне виробництво Сумщини: технології та бізнес-моделі». передає Kurkul.com.

Читати по темі:  Окультурити природний ягідник дешевше, ніж закласти новий — садівник

За його словами, задля ефективного виробництва дикорослих ягід необхідно щорічно проводити навчання заготівельників і збирачів та розповсюджувати інформацію щодо правильного збору та відновлення ягідників.

Експерт наголошує, що якщо журавлину збирати недостиглою, втрачається 25-50% урожаю ( гниє). За збирати її потрібно не раніше 15 вересня, але ж ніхто цих норм не дотримується. Контролювати це повинні Асоціації.

Також для ефективного та сталого виробництва дикорослих ягід необхідно:

  • оцінити біологічні та експлуатаційні ресурси дикорослих лісових ягід та лікарських рослин;
  • вивчити позитивний досвід зарубіжних країн щодо ведення ягідного органічного господарства;
  • надати право місцевим органам влади та лісовим підприємствам передавати у тимчасове користування лісові ягідні угіддя фермерам, підприємцям, які зацікавлені у їх ефективному використання та відновленні;
  • здійснювати державний та громадський контроль за використанням і відновленням лісових ягідників;
  • розпочати дослідження та розроблення відповідних рекомендацій (по кожному перспективному виду ягід) з відновлення та ефективного використання лісових ягід.
Виконано за допомогою Disqus