УПОА прогнозує падіння цін на яблука у цьому сезоні

27 березня 2018 199 0
Фахівці УПОА прогнозують рекордний урожай яблук цього року та падіння ціни на цей фрукт
Kurkul.comФахівці УПОА прогнозують рекордний урожай яблук цього року та падіння ціни на цей фрукт

Фахівці Української Плодоовочевої Асоціації (УПОА) прогнозують рекордний урожай яблук цього року та падіння ціни на цей фрукт. Але підтвердити цей прогноз можна буде лише після завершення цвітіння садів, приблизно в середині травня. Про це вони зазначили у Facebook.

В Асоціації повідомили, що у 2018 р. вступає в плодоношення значна кількість молодих яблуневих та черешневих садів. Крім того, більшість молодих яблуневих садів збільшить свою продуктивність цього року. Отже, загальний обсяг врожаю збільшиться.

У ЄС також очікується рекордний врожай яблука після того, як приморозки минулого року різко знизили продуктивність в садах. Таким чином, конкуренція на ринку яблук ЄС посилиться, що негативно вплине на ціни.

«На ринку яблук України варто очікувати різкого зниження цін. Особливо важко буде виробникам, які вирощують яблуко не дуже популярних сортів та не високої якості», — ідеться в повідомленні.

В Асоціації зазначають, що якісне яблуко перспективних сортів буде активніше експортуватися, тому виробники, можуть навіть збільшити дохід порівняно до сезону 2017/18. В той же час якісне яблуко на внутрішньому ринку буде продаватися на 30-50% дешевше, ніж в попередньому сезоні.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 22° ... + 7°

Вітер

1.5м/с

Опади

0мм

Вологість

50%