Деградація села загрожує продовольчій безпеці країни — думка

29 березня 2018 304 0
Деградація села загрожує продовольчій безпеці країни — думка
24tv.ua

Україні загрожує продовольча криза. Про це повідомив президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало

«Проявляється це у бідності селян та руйнуванні соціальної інфраструктури сіл, безробітті та трудовій міграції, відсутності мотивації до праці та економічної зацікавленості жити і працювати у сільській місцевості», — сказав він.  

Він додав,що деградація сільських територій є небезпечною не лише для подальшого розвитку аграрного сектора економіки, а й може становити загрозу продовольчій безпеці усієї країни. 

Ярослав Гадзало наголосив, що головним завданням має стати формування й розробка стратегії і тактики державної політики розвитку сільських територій.

На його думку, вирішення проблеми розвитку сільських територій, має починатися з комплексного аналізу чинних законодавчо-нормативних документів, програм і концепцій розвитку. Окрім того, слід вивчити досвід європейських сусідів.  

«У європейській практиці останніх років розвиток сільської економіки передбачає насамперед створення й підтримку сприятливих умов для економічного зростання, яке забезпечуватиме добробут сільських жителів», — повідомив президент НААН.

Він додав, що основними індикаторами , що характеризують рівень добробуту у країні є заробітна плата, реальні доходи, рентабельність виробництва, товарів і надання послуг, продуктивність праці, рівень динаміки цін на товари й послуги та інші.

Виконано за допомогою Disqus