Сіяти соняшник на Волині почали завдяки агротуризму — фермер

6 квітня 2018 150 0
Соняшник
Соняшник

Ідея посіяти соняшник  на полях ТОВ «Волинь-Агро» (Турійського району) з’явилася завдяки агротуризму, пише Бізнес.Район.

Про це розповів директор агрофірми Володимир Остапчук.

«Волинь-Агро» — одне з перших господарств, хто розпочав сіяти соняшник на Волині: перші 100 га посіяли ще в 2013 р.

«Ідея посіяти соняшник на Волині з’явилася завдяки агротуризму. Ми побували у Німеччині, побачили, як там його вирощують. Подумали: чому в них росте, а в нас ні? Клімат на Волині схожий. Спробували, — і вже майже п’ять років сіємо соняшник на піщаних землях», — пригадує Володимир Остапчук.

Першопрохідцям дуже допоміг досвід вирощування цієї культури на Сході, де господарство вже давно працює і вирощує соняшник упродовж 15 років.

«У сівозміні соняшник займає 20 %. Для Волині найкраще підходять сорти з коротким строком вегетації. Зважаючи на мінливу погоду, щороку виникають проблеми зі збиранням культури. Щоразу потрібно підлаштовуватися, адже, якщо задощить, він «падає», —  ділиться думками директор.

У вирощуванні соняшнику є багато тонкощів. Він виростає, але йому потрібно створити сприятливі умови. Хоча соняшнику легше «вижити», ніж, скажімо, кукурудзі. Він робить собі затінок за допомогою листків і завдяки цьому для кореневої системи зберігається волога.

«Для того, щоб відбувався активний розвиток кореневої системи, має бути правильний обробіток ґрунту. Плюс додаємо якісне живлення і своїх три тонни з гектара можна отримати! Основна проблема —  встигнути зібрати», — каже Володимир Остапчук.

Виконано за допомогою Disqus