Житомирщина обігнала південні області та лідирує за виробництвом меду

21 квітня 2018 220 0
Щорічно на Житомирщині виробляється понад 8 тис. т меду
Kurkul.comЩорічно на Житомирщині виробляється понад 8 тис. т меду

Ще кілька років тому у лідерах з виробництва меду були південно-східні області. Тепер же у лідери за кількістю бджолосімей, а відповідно і виробництвом меду вийшла Житомирська область. Про це повідомляє guard.co.ua.

«Кожен сьомий його кілограм нині збирають на території області, частка якої у 1990 р. не дотягувала навіть до 1%», — йдеться у повідомленні.

За радянських часів, в області 55,5% бджолосімей утримували в агропідприємствах. Зараз на індивідуальні господарства припадає 99,9% загальної кількості комах, а виробництво меду порівняно з показником 1990 р. зросло у 16,5 разів.

Щорічно на Житомирщині виробляється понад 8 тис. т меду. З кожного вулика бджоляр отримує в середньому понад 41 кг продукту. Загальноукраїнський показник не вищий за 24 кг, а в деяких областях взагалі від 2,7 до 10 кг.

Фахівці пояснюють це тим, що в цих регіонах бджіл розводять насамперед заради розмноження, постачаючи карпатську породу і на Житомирщину, де вона себе добре зарекомендувала, хоч офіційно не внесена до переліку породного районування.

Виконано за допомогою Disqus