До об’єктів світової с/г спадщини додали 13 ландшафтів

23 квітня 2018 88 0
До об’єктів світової с/г спадщини додали 13 ландшафтів
ФАО

Об’єктами сільськогосподарської спадщини світового значення (GIAHS) було визнано 13 нових ландшафтів. Їх цінність — у штучних способах поєднання досягнення людських потреб та збереження природних ресурсів для створення взаємовигідних джерел засобів для існування та екосистем. Про це повідомила прес-служба ФАО.

Нові ландшафтні системи знаходяться в Китаї, Єгипті, Японії, Республіці Корея, Мексиці, Португалії, Іспанії та Шрі-Ланці. Їх первинне виробництво варіюється від фруктів, овочів, солі та рису до шовку, м'яса, чаю та васабі.

Переглянути всі ландшафти можна за посиланням.

Враховуючи нові об'єкти, загальна кількість GIAHS по всьому світу збільшилася до 50. При внесенні об’єктів до переліку, враховуються унікальні способи, за допомогою яких сільські громади протягом багатьох поколінь забезпечували продовольчу безпеку, життєздатні джерела засобів існування, стійкі екосистеми та високий рівень біорізноманіття, примножуючи при цьому унікальну красу.

«Коли ми говоримо про ці ландшафти, мова не йде про ностальгічне минуле, навпаки, пропонуються рішення для сьогодення та майбутнього. GIAHS — це також інновації та можливості, у тому числі розширення доступу до нових ринків і підприємництва, наприклад, за допомогою екомаркетингу, агротуризму, розширення прав та можливостей молоді, з метою підвищення вартості нашого сільськогосподарської спадщини», — заявила заступник Генерального директора ФАО Марія Хелена Семедо.

До нових об'єктів GIAHS вперше увійшли об’єкти спадщини з Європи та Північної Америки:

  • Agro-Sylvo-Pastral System (Португалія);
  • унікальний спосіб виготовлення солі в Саліні де Аньяне (Іспанія);
  • тисячолітній спосіб вирощування мускатного винограду в Аксаргії (Іспанія);
  • мережа штучно розвинених сільськогосподарських господарств у Мехіко (Мексика).
Виконано за допомогою Disqus