Українським виробникам томатів загрожує південноамериканська томатна міль

1 травня 2018 1078 0
Українським виробникам томатів загрожує південноамериканська томатна міль
pinova.hrУкраїнським виробникам томатів загрожує південноамериканська томатна міль

Директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко повідомив, що останнім часом почастішали випадки виявлення в імпортних вантажах небезпечного карантинного шкідника — південноамериканської томатної молі. Усі заражені вантажі було або повернуто в країну-експортера, або знищено (за рішенням власника). Про це повідомляє Держспоживслужба.

Читати по темі: У імпортних помідорах виявили томатну міль

За словами Андрія Челомбітка, державні фітосанітарні інспектори тримають на особливому контролі наявні осередки шкідника в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях. На сьогодні нових вогнищ молі не зафіксовано. На початку року загальна площа зараження шкідником становила майже 830 га.

Вантажі свіжих томатів, баклажанів, перцю, а також посадковий матеріал рослин імпортного походження вважаються основними шляхами проникнення південноамериканської томатної молі.

Південноамериканська томатна міль дуже небезпечний шкідник, який здатний за дуже короткий термін знищити від 60 % до 100 % врожаю. Так в Іспанії, через рік після першого виявлення у 2007 р., за кілька зимових місяців було зафіксовано майже 100 % втрат врожаю томатів.

Андрій Челомбітко, наголосив, що зростання температурних показників збільшує ризики акліматизації цього виду у районах степової і лісостепової зони України вирощування пасльонових культур, що може призвести до значних економічних втрат серед вітчизняних виробників томатів та інших пасльонових культур.

 

 


.

Виконано за допомогою Disqus