Є потреба у насінні картоплі високої крохмалистості — думка

11 вересня 2015 98 0
Є потреба у насінні картоплі високої крохмалистості — думка
Кurkul.comЄ потреба у насінні картоплі високої крохмалистості — думка

В Україні не має такої схеми, за якою можна купити насіння картоплі високої крохмалистості, виростити її, переробити і продати. Про це в інтерв’ю агропроталу Kurkul.com сказав директор ПБП «ВИМАЛ» Сергій Самоненко.

«Наше підприємство дуже часто переробляє залишки, тобто картоплю некондиційну, пошкоджену або дрібної фракції. Ця сировина надходить до нас фактично на утилізацію. На жаль, економічно можливо переробляти тільки саме таку некондиційну картоплю. Говорячи про економічну доцільність переробки картоплі на крохмаль взагалі, можна сказати, що в Україні її не існує. Тобто немає такої схеми, за якою ти можеш купити насіння картоплі високої крохмалистості, виростити її, переробити і продати. Ця схема у нас не працює», — сказав експерт.

Читати по темі: «Сергій Самоненко: Виробництво якісного крохмалю дозволяє дати більше грошей фермеру»

За його словами, натомість працює інша схема: на початку сезону підприємство намагається спрогнозувати вартість крохмалю, враховуючи внутрішні і зовнішні ціни. Від неї віднімається витрати на газ, воду, електроенергію і заробітну плату колективу.

«Дозволяємо собі рентабельність біля 7%, а залишок – це те, що можемо віддати господарству за картоплю. Але цей залишок перевищує 75% від собівартості крохмалю. Тобто 25% – це виробничі витрати, а три чверті від вартості крохмалю ми віддаємо виробникам картопля як плату за сировину», — розповідає Сергій Самоненко.

Також додає, що для виробництва крохмалю реально приймати картоплю за ціною втричі меншою, ніж оптова вартість продовольчої картоплі.

«Виробники враховують, що ми справно платимо, і поміркувавши, у більшості випадків погоджуються на цю ціну. Крім того, в деякі сезони від 10% до 30% картоплі можуть бути нетоварними», — пояснює експерт.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою