Україна втратила до 43 тис. га багаторічних насаджень — експерт

11 травня 2018 135 0
Мораторій на продаж землі шкодить українському сільському господарству
pixabay.comМораторій на продаж землі шкодить українському сільському господарству

Відсутність гарантій власності для фермерів призводить до того, що вони відмовляються вкладати в багаторічні культури з більшою доданою вартістю. Про це розказав консультант Світового банку Денис Нізалов, повідомляє Економічна правда.

Експерт вважає, що саме через мораторій, який діє в Україні з 2002 р. фермери відмовляються від довгострокових інвестицій, адже побоюються, що з ними не продовжать договори оренди. Саме через це що в сільському господарстві України переважають однолітні культури: соняшник або рапс, які найбільше виснажують землю.

"$1000 з 1 га втрачає фермер, який вирощує однорічні культури, а з 2002 по 2012 рр. Україна втратила до 43 тис. га багаторічних культур. Як наслідок, ми не маємо довгострокових інвестицій ні в сільськогосподарське виробництво, ні у сферу послуг, ні у місцеву інфраструктуру", — зазначає Денис Нізалов

За його словами, мораторій на продаж землі також є однією з причин вимирання українського села. Адже найбільше робочих місць на селі створюють  галузі, які вимагають довгострокових інвестицій і тривалої окупності: садівництво, ягідництво, тваринництво. Наприклад, агрохолдинг, що займається рослинництвом, потребує 7 чоловік на 1000 га землі, а тваринництво потребує як мінімум 100 чоловік на 100 га.

Виконано за допомогою Disqus