Реклама

Рентабельність олійного льону складає 150%

16 травня 2018 287 0
Рентабельність вирощування олійного льону становить близько 150%
Kurkul.comРентабельність вирощування олійного льону становить близько 150%

Завдяки високій олійності (45-50%), потенційній урожайності (2,0-2,5 т/га), невеликим витратам при вирощуванні та мінімальному застосуванні хімії льон олійний є високорентабельною культурою. За середньої врожайності 1,5 т/га рентабельність його вирощування становить близько 150%. Про це повідомляє «Аграрний тиждень».

«Висів сорту протягом декількох років, без дотримання заходів для збереження чистоти насіння, призводить до «виродження» сорту, тобто зниження його врожайності та погіршення якості насіння. Причиною втрати сортової чистоти може бути засмічення сорту насінням інших видів льону», — розказала кандидат сільськогосподарських наук інституту олійних культур НААН Тетяна Товстановська

Наразі компанії-імпортери висувають високі вимоги до показників чистоти (ступеня засміченості). Якщо раніше необхідна чистота насіння становила 97-98%, то зараз більшість європейських компаній вимагають чистоту 99,9%. Також у контрактах прописується вологість, яка повинна відповідати вимогам ДСТУ, відсутність ураженості сировини шкідниками й властивий здоровому насінню льону колір. Вимогою імпортерів є також насіння льону без ГМО, особливо після того, як було виявлено, що канадський льон генетично модифікований.

Виконано за допомогою Disqus